میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
آنچه در جلسه روز گذشته مجلس گذشت
وزیر علوم نمایندگان را قانع کرد

ارجاع لایحه مالیات بر ارزش افزوده برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی، پاسخ های قانع کننده وزیر علوم به سوالات نمایندگان از مهمترین اخبار جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بود.
در جلسه علنی روز گذشته مجلس ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده و بررسی سوالات محمود صادقی و زهرا سعیدی از وزیر علوم در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.
زهرا سعیدی مبارکه، نماینده مردم مبارکه در توضیحات سوال خود از وزیر علوم و تحقیقات و فناوری در رابطه با اقدامات انجام شده برای ارتقاء کیفی رفاهی دانشجویان و اساتید، پرسید: وزارت علوم در تأمین امکانات رفاهی دانشجویان به خود نمره خوبی می‌دهد؟
وزیر علوم در پاسخ به نماینده مبارکه با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را برای حمایت از دانشجویان انجام می‌دهیم، گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته و مبدا تحول و توسعه علمی کشور شده‌اند که نتیجه آن ارتقاء جایگاه علمی کشور و همچنین افزایش مراکز توسعه و تحقیقات علمی است. حمایت‌هایی که در این بخش صورت می‌گیرد وظیفه ماست و تمام تلاش خود را متناسب با امکاناتی که در اختیار داریم انجام می‌دهیم.
در نتیجه توضیحات وزیر علوم در رابطه با امکانات رفاهی فراهم شده برای اساتید دانشگاهی و دانشجویان، نماینده مردم مبارکه قانع شد.
در ادامه این جلسه محمود صادقی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ه در توضیح سوالش از وزیر علوم درباره صدور احکام بورسیه تحصیلی با بیان این که ۱۰۰ آقازاده و آقا با رانت از بورس تحصیلی برخوردار شده‌اند، گفت: رئیس قوه قضاییه با فسادعلمی در دانشگاه‌ها برخورد کند که زمینه ساز فسادهای دیگر است.
منصور غلامی هم در پاسخ به این سوال با اشاره به بورس تحصیلی بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفراز سالهای ۸۵ تا ۹۲ گفت که از این تعداد بیش از ۸۰۰ نفر فاقد شرایط لازم برای بورسیه بودند.
توضیحات وزیر درباره در مورد بورسیه‌ها نیز محمود صادقی را قانع کرد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواد باقی مانده لایحه مالیات بر ارزش افزوده را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.
در جریان بررسی های نمایندگان همچنین با استخدام بدون آزمون ۲ درصد از نخبگان در سازمان مالیات بر ارزش افزوده مخالفت شد.
دراین جلسه نماینده مردم قائم‌شهر که به رفتار مسعود پزشکیان رئیس جلسه معترض بود برای دقایقی جو مجلس را متشنج کرد. سید علی ادیانی در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده در حال ارائه تذکر و اخطاری بود که مسعود پزشکیان این تذکر و اخطار را وارد ندانست و میکروفن او نیز قطع شد. پس از آن ادیانی در مقابل جایگاه هیأت رئیسه حضور پیدا کرد و با صدای بلند نسبت به برخورد مسعود پزشکیان رئیس جلسه اعتراض کرد.

کد مطلب: 111133
 
Share/Save/Bookmark