میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳
 
 
رئیس شورای شهر تهران:
پس از ۱۰ ماه هنوز نتوانسته‌ایم پروژه‌ای را به بهره‌برداری برسانیم

رئیس شورای شهر تهران گفت: ۱۰ ماه از حضور مدیریت جدیدی در شهرداری تهران می‌گذرد ولی ۵۱ کیلومتر بزرگراه در دست احداث داریم که ۷۰ درصد پیشرفت داشته و ۴۷ تقاطع نیز از ۵۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که هنوز نتوانستیم نسبت به افتتاح آنها اقدام کنیم.
محسن هاشمی در دومین همایش فصلی مدیران شهرداری تهران ضمن گرامیداشت سالروز ششم و هفتم تیرماه اظهار داشت: در روز ششم تیرماه آیت‌الله خامنه‌ای مورد ترور قرار گرفت و هفتم تیرماه نیز انفجار حزب جمهوری اسلامی اتفاق افتاد که دهها تن از نیروهای شاخص انقلاب در این عملیات تروریستی به شهادت رسیدند و صدمه‌ای سنگین به کشور وارد شد.
وی گفت: در حال حاضر در بحران قیمت و ارز و همین‌طور جنگ اقتصادی قرار گرفته‌ایم که باید برای مردم امید ایجاد شود.
رئیس شورای شهر تهران افزود: باید با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از روزمرگی در شهر جدا شویم. وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه مشکلاتی درخصوص رکود ساختمان وجود دارد می‌توانیم اقداماتی در رشد ساخت‌وساز انجام دهیم و باید مدیریت شهری رونق و فعالیت ایجاد کند و از روزمرگی خارج شود.
هاشمی گفت: همه مدیرانی که مسئولیت گرفته‌اند باید تحول ایجاد کنند و این تحول باعث ارتقا و رضایت شهروندان می‌شود.
رئیس شورای شهر تهران افزود: خیلی از اقدامات در شهرداری نیاز به منابع مالی ندارد و باید فعالیت‌ها به گونه‌ای باشد که رضایت شهروندان ایجاد شود. وی افزود: یکی از همین موارد کاهش فرایند صدور پروانه است که شهروندان بین۶ تا ۹ ماه طول می‌کشد تا پروانه دریافت کند و باید این فرایند را کوتاه و این اختلافات و سوءتفاهم‌ها در نظام مهندسی و شهرداری را کاهش دهیم.
وی به حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حمل‌ونقل عمومی و مترو اولویت شهرداری تهران است و زیرساخت‌های خوبی برای مترو و بی‌آر‌تی ایجاد شده و هم‌اکنون روزانه ۲ میلیون سفر در مترو انجام می‌شود که باید به هفت میلیون نفر برسد و قطعاً این کار قابل اجرا است.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: کمک دولت به ناوگان حمل‌ونقل عمومی در قالب سیستم فاینانس از سوی دولت تأمین شده و نیاز به پیگیری دارد ولی در مدت ۹ ماهه گذشته اتفاق خوبی در شهر تهران صورت نگرفته است. هاشمی با تأکید براینکه خیلی از کارها نیاز به منابع مالی ندارد، گفت: خیلی از اقدامات را می‌توانیم از طریق پیگیری ادامه دهیم که از جمله آن ورود واگن به مترو است.
وی تأکید کرد: شرایط فعلی و تحریم‌ها تأثیری در بحث تأمین تجهیزات و واگن ندارد چراکه توانایی ساخت آن را در داخل کشور داریم. هاشمی به بدنه شهرداری تهران نیز اشاره کرد و گفت:‌ در حال حاضر در شهرداری بدنه مدیریت فربه‌ای داریم و هزاران مدیر در شهرداری فعالیت می‌کنند که باید شهرداری نسبت به تعدیل از بالا به پایین اقدام کند.
رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: ساختار شهرداری باید کوچک شود و در شورای شهر و همین‌طور در کمیسیون برنامه و بودجه این موضوع مطرح شده است. وی گفت: در حال حاضر شهرداری تهران ۹ معاون دارد که باید تعداد این معاونان به پنج تا ۶ معاونت برسد چراکه شهرداری با این تعداد معاون هم انجام می‌شود.
رئیس شورای شهر تهران افزود: اگر قرار است در شهرداری اقدامی صورت بگیرد هماهنگی‌های لازم با شورای شهر انجام شود و مصوبات لازم را بگیرند.
هاشمی گفت: ۵۸۴ کیلومتر بزرگراه در پایتخت ساخته شده و ۵۱ کیلومتر بزرگراه دیگر نیز در حال ساخت است که ۷۰ درصد پیشرفت داشته و می‌توان با روش‌های مختلف این بزرگراه‌ها نیز افتتاح کرد.
وی افزود: تاکنون در سطح شهر ۳۷۰ تقاطع غیرهمسطح ساخته شده است و ۴۷ تقاطع دیگر نیز در حال ساخت است و ۱۰ ماه از حضور ما می‌گذرد ولی این تقاطع‌ها که از ۵۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است. در این مدت کوتاه می‌توانستیم ۴۷ تقاطع غیرهمسطح را به اتمام برسانیم و شهروندان از آن استفاده کنند.
رئیس شورای شهر تهران گفت:‌در کمیسیون برنامه و بودجه درباره تغییر ساختار، کم کردن پرسنل و ایجاد شهرداری پرسرعت مباحثی مطرح شده است و تنها نیاز است که به مواردی که گفته شده عمل کنیم.
هاشمی خاطرنشان کرد:‌در حوزه درآمدهای پایدار اقدام خاصی صورت نگرفته و هنوز درخواست، لایحه و طرحی را به مجلس برای افزایش درآمدهای پایدار ارائه نکرده‌‌ایم. وی گفت: در کمیسیون محیط‌زیست و سلامت شورای شهر در موضوعات مختلف بحث‌هایی صورت گرفته که یکی از آنها موضوع پساماند است که سالیان سال قرار است در این حوزه اقداماتی بیافتد.
رئیس شورای شهر تهران افزود: باید عملی صورت بگیرد تا مردم بدانند که اقدامی را آغاز کرده‌ایم.

کد مطلب: 104915
 
Share/Save/Bookmark