میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
منفعت طلبی شرکت‌های اسلحه‌سازی بار دیگر صدها قربانی گرفت
تظاهرات علیه حاکمیت خشونت بر آمریکا
تظاهرات علیه حاکمیت خشونت بر آمریکا
 

همزمان با تیراندازی‌های خونین در برخی از شهرهای آمریکا که نتیجه منفعت طلبی حاکمیت شرکت‌های اسلحه سازی بر ایالات متحده است، صدها آمریکایی با تظاهرات در مقابل کاخ سفید و ساختمان کنگره این کشور خواستار وضع قوانین سختگیرانه در زمینه حمل سلاح شدند.
صدها آمریکایی به دنبال تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر مرزی ال‌پاسو تگزاس در مقابل کاخ سفید و ساختمان کنگره این کشور تظاهرات کردند. معترضان آمریکایی خواستار وضع قوانین سختگیرانه در زمینه حمل سلاح در آمریکا شدند. در همین راستا، "شانون واتس"، بنیانگذار گروه "مادران خواهان عمل" به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که داوطلبان و دانشجویان حامی این گروه شنبه شب با پوشیدن لباس‌های قرمز برای تشویق مجلس سنا به تصویب دوباره قانون حمل سلاح تظاهرات کردند. گروه مادران خواهان عمل، یک جنبش مردمی آمریکایی بوده و در تلاش است تا اقدامات امنیتی را انجام دهد که از مردم در مقابل خشونت مسلحانه محافظت می‌کند. این گروه خواستار وضع قوانین سختگیرانه در زمینه حمل سلاح و برطرف کردن شکاف‌های قانونی است که جامعه را تهدید می‌کنند. این تظاهرات پس از تیراندازی در یک مرکز خرید در شهر مرزی ال‌پاسو تگزاس برگزار شد که ۲۰ کشته و ده‌ها مجروح برجای گذاشت. لازم به ذکر است برخی منابع خبری از کشته شدن ۱۰ نفر و زخمی شدن ۲۴ نفر در تیراندازی در شهر دیتون ایالت اوهایو خبر دادند. در این تیراندازی نیز گروهی از مردم هدف گرفته شدند. گزارش ها حاکی از هدف قرار گرفتن ده نفر است.یک نفر نيز در رابطه با تیراندازی دستگیر شده است.
پایگاه اینترنتی شبکه وایو ۷ از بازداشت مظنون خبر داد. وی فردی سفید پوست است که یک فروند سلاح آ آر ۱۵ را به صورت قانونی خریداری کرده است. برخي منابع خبري هم از کشته شدن ۱۰ نفر در يان تيراندازي خبر دادند.
برخی منابع خبری از کشته شدن ۱۰ نفر و زخمی شدن ۲۴ نفر دیگر در تیراندازی در شهر دیتون در ایالت اوهایو خبر داده اند. بامداد دیروز نيز بر اثر تیراندازی در فروشگاهی در تگزاس آمریکا‌ ۲۰ نفر کشته و ۲۶ نفر زخمی شده اند. پلیس تگزاس یک جوان ۲۱ ساله سفید پوست را به ظن دست داشتن در حادثه تیراندازی در شهر ال پاسو که به کشته شدن ۲۰ نفر منجر شد, بازداشت کرد. اين تيراندازي در مقابل یکی از شعبه های فروشگاه بین المللی " والمارت" در شهر "ال پاسو" در ایالت تگزاس آمریکا روي داد. شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد یکی از فروشگاه های بزرگ شهر مرزی ال پاسو در جنوب تگزاس شاهد تیراندازی و خونریزی و مرگ و وحشت غیرقابل تصور بود. در تیراندازی در داخل و بیرون این فروشگاه در منطقه ال پاسو تاکنون بیست نفر جان باخته اند و بیست و شش نفر هم زخمی شده اند که حال برخی از زخمی های این تیراندازی وخیم گزارش شده است. بر اساس شواهد, عامل تیراندازی تگزاس طرفدار برنامه های نژادپرستانه ترامپ و ساخت دیوار مرزی بوده است.
آمار‌ها نشان می‌دهد، از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۵۲۲ نفر بر اثر تیراندازی‌های گسترده در آمریکا جان باختند و دو هزار و ۴۰ نفر نیز زخمی شدند. تیراندازی اخیر در حالی صورت گرفت که دو نفر روز سه شنبه در فروشگاه والمارت در ساوتاون می‌سی سی پی هدف اصابت گلوله قرار گرفتند و جان باختند و سه نفر نیز روز یکشنبه بر اثر تیراندازی در جشنواره گیلروی گارلیک در کالیفرنیا کشته شدند. شبکه سی ان ان گزارش داد، برخی از مجروحان حادثه تیراندازی در تگزاس، که لاتین تبار و پناهجو هستند، از ترس بازداشت از مراجعه به بیمارستانها برای درمان، خودداری کرده‌اند. براساس گزارش شبکه سی ان ان، افرادی که در جریان تیراندازی در مرکز خرید «والمارت» مجروح شده‌اند به سبب شرایط پناهجویی و نداشتن مجوزهای اقامت و ترس از پلیس فدرال آمریکا برای درمان به بیمارستان مراجعه نکرده‌اند.

کد مطلب: 110215
 
Share/Save/Bookmark