میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۴
 
 
شکست سنتی‌ها در پارلمان اروپا

نتایج نظرسنجی‌های پای شعب اخذ رای در انتخابات پارلمانی اروپا نشان دهنده تقویت احزاب راست افراطی و جریان‌های سبز و شکست نسبی احزاب سنتی این قاره است.
میزان مشارکت در این انتخابات از همه انتخاباتهای ۴۰ سال گذشته بیشتر بوده است و پارلمان اروپا تخمین زده است که حدود ۵۱ درصد از بیش از ۴۰۰ میلیون نفر از واجدین شرایط رای دادن در انتخابات شرکت کرده‌اند و رای خود را به صندوقهای اناخته انند. در فرانسه آخرین نتایج نشان می‌دهد که حزب راست افراطی اتحاد ملی وابسته به «مارین لوپن» موفق شده است بیشترین کرسیها را در میان احزاب فرانسوی از آن خود کند. حزب سبز فرانسه نیز موفق شده است پیروزی بزرگی در این انتخابات کسب کند.
حزب اتحاد ملی به رهبری مارین لوپن، جریان اصلی راست افراطی فرانسه بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها در خروجی صندوق‌های رای با کسب ۲۳/۲ درصد آرا پیشتاز این انتخابات است: یک پیروزی بزرگ برای ملی‌گرایان فرانسه دو سال پس از شکست در برابر «امانوئل ماکرون» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷.گفته می‌شود که حزب اتحاد ملی فرانسه با توجه به این نتایج ۲۲ تا ۲۴ کرسی در پارلمان اروپا را کسب خواهد کرد. حزب جمهوری به پیش به رهبری امانوئل ماکرون احتمالا کسب با ۲۱/۹ درصد آراء در جایگاه دوم قرار دارد. حزب سبزها به رهبری «یانیک ژدو» هم با ۱۲/۸ درصد آراء سوم است. فرانسه در پارلمان اروپا ۷۹ کرسی در اختیار دارد. حزب برگزیت وابسته به «نایجل فاراژ» از حامیان خروج از اتحادیه اروپا، براساس نتایج نظرسنجی پای شعب بیشترین کرسیها را کسب کرده است و این مساله موجی از خشم از «ترزا می» نخست وزیر این کشور که موفق به اجرایی کردن خروج لندن از اتحادیه اروپا نشده است را برانگیخته است.حزب محافظه کار انگلیس احتمالا ۱۰ تا ۱۲ درصد کمتر از ۲۳ درصدی که در انتخابات ۲۰۱۴ کسب کرده بود رای خواهد آورد و احتمالا بدترین نتیجه را درمیان احزاب این کشور کسب خواهد کرد. در آلمان که ۹۶ کرسی و بیشترین کرسیها را در میان ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در اختیار دارد حزب دموکرات مسیحی به رهبری «آنگلا مرکل» صدراعظم این کشور در رقابتی نزدیک به حزب سبزهای این کشور پیشتاز انتخابات هستند اما حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» نیز موفق شده است ۱۰ درصد آرا را به خود اختصاص دهد.

کد مطلب: 109118
 
Share/Save/Bookmark