میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
 
 
لطفی در نشست خبری:
مراسم یوم‌ا... ١٣ آبان در حدود هزار شهر و شهرستان برگزار می‌شود

مراسم یوم الله ١٣ آبان از ساعت٩:٣٠ روز دوشنبه در حدود هزار شهر و شهرستان برگزار می‌شود. این مراسم در تهران باسخنرانی امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش برگزار خواهد شد و ١٥٠خبرنگار، عکاس و تصویربردار خارجی نمایش استکبار ستیزی روز ١٣آبان را اطلاع رسانی می‌کنند.
نصرت‌الله لطفی در یک نشست خبری پیرامون یوم الله ١٣آبان بیان کرد: یوم الله ١٣آبان یکی از روز‌های پرفروغی است که با سه رویداد مهم در قبل و بعد از انقلاب کلید خورد.
وی با اشاره به سه عامل شکل‌گیری ١٣آبان گفت: تصویب قرارداد ننگین کاپیتولاسیون، رویداد دوم نیز به شهادت رسیدن ٥٦دانش اموزی بود که جلوی در دانشگاه تهران به همراه دانشجویان در تظاهرات شرکت کرده بودند و رویداد سوم که بعد از انقلاب شاهد آن بودیم، اقدام شجاعانه دانشجویان دز تسخیر لانه جاسوسی بود که باعث بیرون راندن آمریکا با ٤٠هزار مستشارش ازکشور شد. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: با جهانی شدن شعار مرگ بر امریکا؛ امروزه هر وجدان بیدار و هرانسان ازاده در دنیا، فریاد استکبارستیزی و مرگ برامریکا را وظیفه و فضیلت انسانی می‌داند.
لطفی عنوان کرد: مکتب شهادت و رشادت ١٣ آبان به همه نشان داد دیوار استکبار فروریختنی است. همچنین یوم الله ١٣ آبان فرصتی برای تبیین چرایی استکبارستیزی با ماهیتی دینی و قرانی انقلابی است که محدود به قشرخاصی نیست و مختص همه ایرانیان است. وی با تاکید بر اینکه روز ملی مبارزه با استکبار را باید تکریم کرده و به نسل جوان نیز درباره علت گرامیداشت آن اموزش‌های لازم را ارائه دهیم، گفت: اگاهی بخشی و فرهنگسازی روز ١٣ آبان برای نسلی که در این روز تاریخی حضور نداشتند، باعث می‌شود دشمنان نتوانند شبهاتی که می‌خواهند را در ذهن دانش آموزان نسبت به چرایی راهبرد مقاومت فعال و مرگ برآمریکا و استکبارستیزی در اذهان دانش آموزان ایجاد کنند.
لطفی درباره صرورت اطلاع رسانی مناسب برای حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ١٣آبان بیان کرد: آمریکا با اسلام استکبار ستیز مخالف است. دشمنی امریکا با ایران یک دشمنی راهبردی و ماهوی است و نه تاکتیکی لذا با توجه به تشدید سیاست‌های خصمانه نظام سلطه و هدف قرار دادن مردم باید امسال مردم حضور گسترده تری در این مراسم داشته باشند. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شعار امسال بزرگداشت مراسم یوم الله ١٣ آبان را در راستای تحقق بیانیه گام دوم؛ استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکاست؛ معرفی کرد.
وی با اشاره به حادثه آرامکو افزود: راهبرد مقاومت فعال نشان داد تمام هزینه‌های این کینه‌ها و خصومت‌ها را نباید تنها ایرانیان پس دهند. قدرت راهبرد فعال عامل بازدارنده جنگ سرد شد و فرصتی برای تمدید روحیه دینی و ضداستکباری فراهم کرد. لطفی بیان کرد: سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا به استناد اسناد قطعی نزدیک است. این نظریه از سوی خود آمریکایی‌ها بیان شده است و اولین مطرح کنندگان افراد با مکاتبی از درون حود جامعه آمریکا هستند. به عبارت دیگر، آمریکایی‌ها افول از ابرقدرتی جهان و نیز افول در شاخصه‌های سیاسی اقتصادی و فرهنگی را در پیش دارند.
وی گفت: مراسم یوم الله ١٣ آبان از ساعت٩:٣٠ روز دوشنبه در حدود هزار شهر و شهرستان برگزار می‌شود. این مراسم در تهران باسخنرانی امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش برگزار خواهد شد. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: ١٥٠خبرنگار، عکاس و تصویربردار خارجی نمایش استکبار ستیزی روز ١٣آبان را اطلاع رسانی می‌کنند، ٢هزار و ٥٠٠عکاس و خبرنگار کشوری نیز پوشش دهنده این حماسه وحدت بخش خواهند بود.

کد مطلب: 111412
 
Share/Save/Bookmark