میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴
 
 
هزار نیروی داعش در مطیبیجه

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از حضور هزار نیروی داعش در منطقه «مطیبیجة» منطقه‌ای میان دیالی، کرکوک و صلاح‌الدین خبر داد و درباره حملات تروریستی احتمالی آنها هشدار داد.
«اسکندر وتوت» عضو این کمیسیون در گفت‌وگو با «بغداد الیوم» اظهار داشت: بیش از هزار نیروی داعش اکنون در مطیبیجة هستند و این گروه تروریستی در حال احیای خود در مناطق کوهستانی و صحرایی است. وی افزود: اخیرا شاهد فعالیت‌های قابل ملاحظه‌ای از سوی تکفیری‌های داعش هستیم و باید درباره احتمال افزایش حملات تروریستی در مرحله آتی، هوشیار باشیم. هرچند که بعید است که این گروه این‌بار بتواند بر هر منطقه‌ای که بخواهد، سیطره یابد زیرا نیروهای عراقی در اغلب مناطق حضور دارند.
طبق این خبر، نیروهای امنیتی عراق شامل ارتش، پلیس، الحشدالشعبی و نیروی هوایی آماده تامین امنیت جاده بغداد - کرکوک به طور کامل هستند و از طریق یک عملیات قصد دارند، منطقه «سلیمان بیک» تا استان دیالی را کاملا ایمن کنند تا مانع هرگونه نفوذ تروریست‌ها در این منطقه شوند.
در این میان نیروهای مشترک عراق، عملیات گسترده‌ای را از بامداد دیروز علیه بقایای داعش در «حوض المخیسه» واقع در دیالی آغاز کردند. سرلشکر ستاد «مزهر العزاوی» فرماندهی عملیات «دیالی»، از آغاز عملیات گسترده برای پیگرد عناصر داعش و شناسایی تک‌تیراندازان آن در منطقه «حوض المخیسة» در شمال شرق این استان، خبر داد. این در حالی است که منابع آگاه از وقوع سه انفجار، نزدیک مرکز نگهداری صندوق‌های رای در «کرکوک» خبر دادند. در نزدیکی مرکز نگهداری صندوق‌های رأی در کرکوک سه انفجار روی داد که طی آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.

کد مطلب: 104998
 
Share/Save/Bookmark