میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
شمخانی در گردهمایی اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران:
آمریکایی‌ها هزینه کم‌عقلی‌های کابو‌ی‌های متوهم کاخ سفید را پرداخت می‌کنند

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: مردم آمریکا باید چون گذشته هزینه کم عقلی و بلند پروازی‌های بی حاصل کابوی‌های متوهم کاخ سفید را با صرف سرمایه‌های مادی و انسانی خود پرداخت کنند.
به گزارش فارس، علی شمخانی در گردهمایی بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه‌های تهران که در محل تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفت.
شمخانی در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت ایفای نقش جهادی و حفظ روحیه انقلابی در مدیریت کلان کشور اظهار داشت: مجموعه سیاست‌های کلان کشور از جمله دربخش سیاست خارجی بر اساس قانون اساسی، تابع اصول و مبانی مشخصی است که از سوی رهبر معظم انقلاب تعیین و ابلاغ می‌شود و مسئولان مختلف از دکتر ظریف که عهده دار اداره دستگاه دیپلماسی هستند تا سردار سلیمانی که ظرفیت‌های مستشاری کشور در پشتیبانی از کشورهای خط مقدم مبارزه با تروریسم را فرماندهی می‌کنند، هر یک در حوزه ماموریت خود با رویکردی واحد و همگرا تامین کننده اهداف عالی نظام و انقلاب هستند.
وی افزود: راهبرد غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی، توسعه روابط همه جانبه با کشورهای غیر معارض بر محور تامین منافع و امنیت ملی و عدم پذیرش هر نوع اعمال فشار و تحمیل اراده خارجی استوار است.
شمخانی در ادامه با اشاره به جایگاه و نقش فرهنگ بسیجی در مدیریت بحران‌های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی کشور افزود: بسیج باید نماد جذب حداکثری و دفع حداقلی به منظور افزایش انسجام ملی و همدلی و جلب مشارکت همه ایرانیان معتقد به قانون اساسی در مسیر رفع مشکلات کشور باشد.
شمخانی با تبیین اقدامات برنامه ریزی شده دشمنان برای ایجاد و توسعه ناامیدی در کشور و رسالت دانشگاهیان برای مقابله با این جریان ضد امنیت ملی افزود: دانشگاهیان به عنوان قشر پیشرو و مرجع با هر نگرش و سلیقه ای باید با روشنگری واقع گرایانه با موج ناجوانمردانه و مخرب تبلیغات دروغین رسانه‌های بیگانه که کارآمدی نظام اسلامی را هدف گرفته‌اند، مقابله کنند.
نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به تحولات اخیر منطقه و روشن شدن نقش مخرب و مرموز داعش‌سازان و حامیان فرامنطقه‌ای آنها تصریح کرد: حضور و نقش آفرینی منطقه‌ای ایران به طور کامل در خدمت امنیت، ثبات و پیشرفت منطقه و نجات مردم از فتنه تروریسم تکفیری بوده است.
وی افزود: برای ما قابل درک است که آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای اروپایی و ارتجاع عربی از دستاوردهای همپیمانی ایران، عراق و سوریه که نقشه‌های آنان را ناکام گذارده و سرمایه‌گذاری‌های کلان و بلندمدت آن‌ها برای تجزیه کشورها و تثبیت ناامنی را خنثی کرده است، عصبانی و برآشفته باشند.

کد مطلب: 103692
 
Share/Save/Bookmark