میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۱۲
 
 
رقابت هاي جام حذفي؛ استقلال - ذرت کاران پارس آباد تیمی محلی حریف آبي‌پوشان پايتخت
گروه ورزشي - روز نخست از مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت‌های فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور در حالی امروز با برگزاری هشت دیدار پیگیری می‌شود كه در ورزشگاه آزادی تیم فوتبال استقلال میزبان حریف ناشناخته‌ای به نام ذرت کاران پارس آباد است. دو تيم از ساعت 17 در حالی به مصاف همدیگر می روند، که تیم ذرت کاران تاکنون حتی تجربه حضور در لیگ دسته سوم کشور را هم نداشته و تیمی کاملا آماتور و محلی محسوب می شود.
ذرکت کاران پارس آباد یک تیم کاملا محلی است که بازیکنانش بدون دریافت حقوق و تنها برای تفریح در این تیم بازی می کنند و در این سال‌ها حتی تجربه حضور در مسابقات لیگ دسته سوم کشور را هم نداشته اند.
تیم ذرت کاران در شهر 250 هزار نفری پارس آباد که در شمال غربی ترین نقطه کشور قرار گرفته است، فعالیت می کند. این تیم با هدایت "محمد نوری" در حالی توانست با قهرمانی در مسابقات استانی، به عنوان نماینده استان اردبیل به رقابت‌های مراحل ابتدایی جام حذفی کشور راه یابد که تیم‌های مطرح استان اردبیل مانند ذوب آهن، شهرداری و آلوارس در این مسابقات شرکت نکردند.
پس از قرعه کشی انجام شده، در مرحله نخست مسابقات جام حذفی تیم ذرت کاران میزبان نماینده استان مرکزی شد اما این تیم اراکی از حضور در اردبیل انصراف داد، تا نماینده استان اردبیل راهی مرحله دوم شود. انصراف نماینده کرمانشاه در بازی دوم هم زمینه صعود تیم ذرت کاران به مرحله سوم جام حذفی را فراهم کرد.
در این مرحله تیم ذرت کاران میزبان برق تبریز بود که با پیروزی 4 بر صفر برابر این تیم در شهر پارس آباد، جواز حضور در مرحله چهارم این مسابقات را بدست آورد تا حریف استقلال تهران شود.
البته با توجه به اینکه "محمد نوری" حکم مربیگری ندارد تیم ذرت کارات در دیدار مقابل استقلال با هدایت پناهی به میدان می رود. او که دارای مدرک B مربیگری بوده و رئیس اداره تربیت بدنی پارس آباد نیز هست، بصورت موقت هدایت این تیم را در بازی با استقلال برعهده خواهد گرفت.
رئیس هیئت فوتبال شهرستان پارس آباد خاطرنشان کرد: "جمعه شب و پیش از اعزام تیم ذرت کاران پارس آباد به تهران، حاج آقا خدابنده فرماندار شهرستان پارس آباد مبلغ 50 هزار تومان پاداش به بازیکنان تیم داد تا آنها با روحیه و انگیزه بالاتری برابر استقلال به میدان بروند".
با این شرایط باید دید آبی پوشان پس از شکست در شهرآورد 68 می توانند با پیروزی پرگل برابر این تیم به آرامش موقتی باز گردند یا این تیم می تواند در ورزشگاه آزادی، یک شگفتی تاریخی را در مسابقات جام حذفی کشور رقم بزند.
در یکی از مهمترین دیدارهای این روز تیم‌های استیل آذین تهران و سپاهان نوین اصفهان در ورزشگاه اکباتان تهران به مصاف هم می روند. رویارویی این دو تیم یادآور تقابل آنها در مرحله پلی‌آف لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور در فصل 87 - 86 است، دیداری که به برتری زردپوشان اصفهانی انجامید و صعود استیل آذین به لیگ برتر را برای یک فصل به تاخیر انداخت.
در انزلی هم یک دیدار حساس و مهیج برگزار می شود. نبرد تیم‌های ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت یادآور بازی‌های حساس این دو تیم در سالیان نه چندان دور است که جزو نخستین شهرآوردهای استان گیلان بوده است.
از سوی دیگر با توجه به انصراف تیم فوتبال اتکا تهران از حضور در مرحله یک شانزدهم نهایی این مسابقات دیدار این تیم برابر ابومسلم مشهد که قرار بود امروز در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد برگزار شود، لغو و شاگردان مظلومی جواز حضور در مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات را بدست آوردند.
همچنین تیم‌های سایپا کرج و ذوب آهن اصفهان در چارچوب دیداری از مرحله سوم جام حذفی به مصاف هم می رود. تقابل این دو تیم لیگ برتری می تواند جذابیت دیدارهای عصر امروز را دوچندان کند. ذوب آهن مدافع عنوان قهرمانی مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور است.
همچنین به علت برگزاری دیدار امروزتیم‌های فوتبال سپاهان و مقاومت سپاسی در چارچوب دیدار معوقه از هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر، مسابقه سپاهان با برنده دیدار پیام خراسان - ماشین سازی تبریز و مقاومت سپاسی با داماش گیلان در چارچوب رقابت‌های جام حذفی در زمان دیگری برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 36659
 
Share/Save/Bookmark