میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
ائتلاف آمریکایی ـ سعودی غیرنظامیان یمنی و سوری را به خاک و خون کشید
قتل عام در «الحجه» و «الباغوز»

آمریکا و عربستان که برای پنهان‌شازی شکست‌هایشان در منطقه به هر دری می‌زنند باردیگر جنایتی بزرگ را رقم زدند چنانکه سعودی، الحجه یمن و آمریکا الباغوز سوریه را به خاک و خون کشیدند.
آمار حمله ائتلاف سعودی به استان حجه یمن رو به افزایش است و بر اساس اعلام وزارت بهداشت این کشور تا کنون ۲۳ زن و کودک در این جنایت کشته شده‌‌اند. جنگنده‌های ائتلاف سعودی-آمریکایی، پانزده بار به مناطق مختلف شهر «کشر» در استان «حجه» در شمال غرب یمن حمله کردند.
سخنگوی وزارت بهداشت یمن در گفت‌وگو با شبکه «المسیره» اعلام کرد، تا کنون ۲۳ نفر – چهارده کودک و نُه زن- در این حملات کشته شده‌اند و حال برخی مجروحان وخیم است. وی افزود، سازمان ملل و سازمان‌های حقوق بشری هیچ موضعی درباره جنایت کشر از خود نشان نداده‌‌اند. وی از سازمان‌های مربوطه خواست به وظایف انسانی خود در قبال تجهیز بیمارستان‌های صحرایی برای کم کردن از میزان خسارت‌های انسانی میان غیرنظامیان عمل کنند و در ادامه از اینکه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نقش انسانی خود در قبال قربانیان را ایفا نکرده،‌ ابراز تأسف کرد.
ائتلاف سعودی در جمعه گذشته نیز با حمله به شهر کشر دوازده عضو یک خانواده یمنی را کُشت یا زخمی کرد. جدیدترین بررسی‌های سازمان ملل متحد از اوضاع یمن نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۰۰ غیرنظامی در سال ۲۰۱۸ در این کشور به طور هفتگی به خاطر درگیری‌های نظامی کشته یا مجروح شده‌اند. صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد که در نتیجه تداوم جنگ علیه یمن، درحال حاضر بیش از ۲ میلیون کودک از تحصیل محروم هستند. این صندوق تداوم جنگ علیه یمن را عامل اصلی ظهور و بروز فاجعه آموزشی برای کودکان اعلام کرده است. طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل، در حال حاضر بیش از ۲ میلیون کودک یمنی که باید به مدرسه بروند، از تحصیل محروم هستند. لازم به ذکر است در واکنش به جنایات سعودی ارتش و کمیته های مردمی یمن پایگاه متجاوزان سعودی در جبهه «جبل النار» را هدف شلیک موشک بالستیک قرار دادند.
از سوریه نیز خبر می‌رسد جنگنده‌های آمریکایی اردوگاه الباغوز در دیرالزور سوریه را بمباران کردند که بر اثر آن ۵۰ غیر نظامی کشته شدند. جنگنده‌های حاضر در ائتلاف آمریکا ۲۳ بهمن ماه گذشته نیز الباغوز را به زعم مبارزه با داعش بمباران کردند که موجب کشته شدن ۱۶ غیر نظامی دیگر شد.آمریکا و شبه‌نظامیان کُرد تحت حمایت خود موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» از چند ماه پیش به بهانه مبارزه با داعش این منطقه را بمباران می‌کنند، و در نهایت پس از حصول توافقی با این گروه، اجازه دادند که تروریستها از این شهرک خارج شوند.
خبر دیگر از سوریه آنکه وزارت دفاع روسیه اتهامات وارد شده به این کشور مبنی بر انجام حملات هوایی در ادلب سوریه را رد کرد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «اطلاعاتی در برخی رسانه‌های روسیه با اشاره به منبعی نظامی منتشر شده است و روسیه را به انجام حملات هوایی در ادلب متهم می‌کند که با حقیقت همخوانی ندارد.» کمیته مردمی همبستگی با ملت سوریه در مصر: آمریکا جنایت های زیاد و گوناگونی ضد ملت سوریه مرتکب شده و باید در دادگاه های بین المللی به این جنایات رسیدگی شود. خبر دیگر از سوریه آنکه با تسهیل روند بازگشت مهاجران به سوریه، شمار زیادی از مهاجران سوری از ترکیه به سوریه باز می گردند. با وجود شرایط بسیار سختی که پناهندگان و مهاجران سوری در طول سال های گذشته داشته اند.

کد مطلب: 108291
 
Share/Save/Bookmark