میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
قالیباف در همایش «مجلس نو»:
حرکت سیاسی ما موسمی نیست ایستاده‌ایم تا تغییر اتفاق بیفتد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با تمام وجود ایستاده‌ایم که تغییر اتفاق بیفتد و بابت آن هر هزینه‌ای که لازم باشد می‌دهیم.
محمدباقر قالیباف در همایش کمپین «مجلس نو» اظهار داشت: بر روش‌های تصمیم‌گیری در اردوگاه اصولگرایی نقدهای جدی داشته و داریم. نتیجه‌ این روش‌ها عدم موفقیت در دو دهه گذشته درعرصه رقابت‌های سیاسی بود و متاسفانه اعتماد مردم به مسائل سیاسی کاهش پیدا کرده و اگر امروز از ناکارآمدی دولت، اعتمادی ریزش کند به سبد رقیب نمی ریزد.
وی با بیان اینکه روش یکجانبه گرایی غلط و راهی از پیش نمی برد افزود: اگر دغدغه ما حل مشکلات مردم و انقلاب است باید حواسمان به ضدانقلاب باشد چرا که به دنبال جدایی مردم از انقلاب هستند؛ پس باید مردم را حفظ کنیم زیرا صاحبان اصلی انقلاب محرومان و مستضعفان هستند، بنابراین باید این ائتلاف را در این چارچوب پیش ببریم.
قالیباف ادامه داد: در جبهه انقلاب در خدمت دوستان تلاشگر هستیم ولو سلایق‌مان با یکدیگر متفاوت باشد. در جریانات انقلابی مانند پایداری دلسوزان انقلاب کم نیستند. جوان های بسیار خوبی در حال تلاش هستند. شاید برخی در حوزه پایداری من را قبول ندارند اما این موضوعات برای من موضوعیت ندارد. هر شخصی که چارچوب یک جوان انقلابی مومن مردمی که فرد محوری و قبیله گرایی نداشته باشد حتما استفاده می کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت افزود: هنگامی که من وارد شهرداری شدم از مدیرانی استفاده کردم که حداقل ۱۰ سخنرانی علیه من انجام دادند، اما من با این موضوع مشکلی ندارم چراکه در شهرداری فردی انقلابی و دست‌پاکی بوده من از او استفاده کردم و حتی او را ارتقاء نیز دادم و گاهی آن‌ها را به رده معاون شهرداری نیز رساندم و همان فرد احساس کرد قضاوتش نسبت به من اشتباه بوده است.
عضو مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان این که ما در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم، گفت: قصد ما از نواصولگرایی راه اندازی جریان سوم نیست، اما قصدمان این است که حتما این جریان انقلابی باشد و این جریان تبدیل به نگرش و باور شود و همان خواسته هایی که امام(ره) برای اسلام سیاسی و مردم داشتند را اجرایی کنیم.
او تاکید کرد: معتقدم اکنون جریان اصولگرایی در برخی از بخش ها حزبی رفتار می کند و مبتنی بر جریان انقلاب نیست. ما می خواهیم رفتارها بر جریان انقلاب باشد و این را اصلاح کنیم و در این مورد در مانیفست کامل توضیح دادیم. قالیباف با اشاره به ظرفیت دهه شصتی ها و استفاده نکردن از آن ها، افزود: دهه شصتی ها حتما برای ما فرصت هستند. اما نتوانستیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و وقت کشور را تلف کردیم و به جای اینکه به آنها اعتماد کنیم دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: به شما قول می دهم حرکتی که در حوزه سیاسی آغاز کردیم هرگز موسمی نباشد. یکی از دلایلی که دیگر مسئولیتی قبول نکردم همین بود که بایستم، وقت بگذاریم تا در خدمت شما باشیم. خواهشم این است که وقت بگذارید و در حین انجام کار جهادی ویژگی آن یعنی کار سیستمی را رعایت کنید.
قالیباف با اشاره به اینکه دولت باید تولی‌گری کند نه تصدی گری، ابراز کرد: اشکالاتی در حوزه کارآمدی دولت داریم. دولت باید چابک شود و کار تولی‌گری انجام دهد نه تصدی گری. یک نهاد عمومی در کشور ما مانند شهرداری ها می تواند پایه اصلی امورات اجرایی و تصدی گری یکپارچه در محیط خودشان باشند تا این اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه با تمام وجود برای ایجاد تغییر ایستاده ایم، تاکید کرد: مطمئن باشید با تمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد و بابت آن هر هزینه ای که لازم باشد می دهیم کافی است شما پای کار بایستید.
قالیباف ادامه داد: طبق تجربه ای که دارم به شما عرض می کنم که مردم ما از انقلاب ناراحت نیستند. به هیچ وجه فکر نکنید اگر بگویید ما انقلابی هستیم مردم از شما روی برمی گردانند، اصلا این گونه نیست. مردم از افرادی که ادای انقلابی بودن در می آورند ناراحت هستند. مردم از کسانی ناراحت هستند که به اسم انقلابی بودن پا بر هویت افراد می گذارند.
قالیباف تصریح کرد: شما که دغدغه مردم را دارید با مردم درست صحبت کنید و نگران نباشید اگر اسم انقلاب را می برید از شما فرار می کنند. ما در نواصولگرایی معتقد هستیم مردم اصول ما هستند و نباید این را فراموش کنید. تمام عظمت انقلاب به مردم است و قدرت ما قلب مردم است.
قالیباف با بیان این که امام(ره) و رهبر انقلاب نمی خواهند مردم را سیاه و سفید و خاکستری ببینیم، گفت: باید از رهبر انقلاب یاد بگیریم که فرمودند اگر ما را قبول ندارید برای کشور کار کنید. این سخن رهبر انقلاب و باور ما و این عقیده اسلام سیاسی امام (ره) است. اما ما کار دیگری می کنیم و جایی با دیگران متفاوت هستیم به همین علت است. به نظر من امام راحل و رهبری و اسلام سیاسی همین هدف را میخواهند نه این که افراد را سیاه و سفید و خاکستری کنیم.

کد مطلب: 111891
 
Share/Save/Bookmark