میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۰۶:۴۸
 
 
تیم ملی به مصاف بارسلونا میرود!
تیم ملی به مصاف بارسلونا میرود!
 
سرپرست کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال پس از بازگشت از اسپانیا نتایج سفرش را تشریح کرد.
عباس ترابیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره سفرش به اسپانیا گفت: در این سفر با "ساندرو راسل" رئیس باشگاه بارسلونا، رییس باشگاه راسینگ سانتاندر و رییس فدراسیون فوتبال کاتالان صحبت داشتم. در این مذاکرات توافق شد که تیم فوتسال بارسلونا برای انجام دو دیدار دوستانه به ایران بیاید که یک بازی با تیم ملی و بازی دیگر با تیمی باشگاهی باشد که اسپانسر حضور بارسلونا در ایران است.
ترابیان در پاسخ به این سوال که آیا مذاکره شما با فدراسیون فوتبال کاتالان باعث تیره شدن روابط‌تان با فدراسیون فوتبال اسپانیا نمی‌شود گفت: چنین نیست. من هنگامی که قصد مذاکره با رییس فدراسیون فوتبال کاتالان داشتم، این مساله را جویا شدم که پاسخ آن‌ها این بود که فدراسیون فوتبال چین با ما و فدراسیون فوتبال اسپانیا به صورت همزمان در حال انجام کارهای مشترک هستند.
وی با اشاره به بازدیدش از چندین کمپ در بارسلونا گفت: دو سه کمپ بسیار خوب در آن جا قرار دارد که فکر می‌کنم می‌تواند محلی خوب برای برگزاری اردوهای تیم امید باشد. قرار است که اگر تیمی بزرگ در آنجا اردو داشت، تیم امید ایران هم در آنجا حاضر شود. همچنین در بخش فوتبال بانوان هم مذاکراتی انجام دادیم و قرار شد که طرف اسپانیایی یک مربی خوب برای بانوان به فدراسیون فوتبال ایران معرفی کند.
ترابیان در پاسخ به این سوال که آیا قصد ندارید از تجربیات باارزش باشگاه بارسلونا در اداره تیم‌های پایه استفاده کنید به ایسنا گفت: این کار را چینی‌ها آغاز کرده‌اند. آن‌ها حدود 100 تا 120 بازیکن را در سنین پایین به آن‌جا آورده‌اند تا در بارسلونا تربیت شوند. این فکر بسیار خوبی است که اگر برای فوتبال ایران هم پیاده شود بسیار خوب است. به نظر من ما باید از آینده وحشت داشته باشیم که چینی‌ها اینچنین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا برای انجام دیدار دوستانه تیم فوتبال بارسلونا با تیم ملی مذاکره‌ای داشته‌اید گفت: ما قصد داشتیم در این باره صحبت کنیم، اما متوجه شدیم که بنیاد قطر (Qatar Foundation) تمامی بازی‌های دوستانه بارسلونا را به مبلغ 350 میلیون دلار خریداری کرده است. به همین خاطر امکان گفت‌وگو درباره این مسئله وجود نداشت.
وی در پایان از لغو بازی دوستانه تیم امید ایران برابر روسیه خبر داد و گفت: این بازی برگزار نخواهد شد و تیم قطر جایگزین روسیه شده است.
کد مطلب: 56684
 
Share/Save/Bookmark