میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۹
 
 
هشدار علمای مسلمان به سازشکاران با رژیم صهیونیستی

اتحادیه جهانی علمای مسلمان با انتشار بیانیه‌ای «فعالیت اسرائیل در خلیج‌فارس» را محکوم کرد. این اتحادیه از امت اسلامی و رهبران آن خواست از مسائل مهم امت اسلامی جانبداری کنند و از قدس شریف و اراضی اشغالی چشم‌پوشی نکنند.
این اتحادیه هر نوع عادی‌سازی روابط یا استقبال رسمی یا مردمی از هیئت‌های اشغالگران قدس و قاتلان مردم در فلسطین و محاصره‌کنندگان غزه را تقبیج کرد. همچنین در این بیانیه آمده است در حالی در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس از مسئولان اسرائیلی استقبال می‌شود که تفرقه در این منطقه به حد تحریم فراگیر رسیده است که به بحران خلیج‌فارس از اواسط سال ۲۰۱۷ اشاره دارد. در این بیانیه آمده است هر نوع عادی‌سازی روابط با (صهیونیست‌ها) یا استقبال از آنها پاداش به جنایات آنها و اشغال قبله نخستین مسلمین و مشارکت در اجرای طرح موسوم به معامله قرن است (همان طرح آمریکایی برای حل مساله فلسطین است). همچنین جنبش اخوان‌المسلمین مصر بر ضروت مقابله با موج جدید عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی‌الیوم» نوشت: در سه چهار روز گذشته تلاش‌های عربی برای عادی‌سازی روابطشان با رژیم صهیونیستی، سه ضربه کشنده و دردناک به سر آنچه از شرافت عربی باقیمانده، وارد آورد؛ نخست حضور تیم اسرائیلی در مسابقات ورزشی کشور قطر، دوم حضور یک تیم ورزشی دیگر در ابوظبی به ریاست «مری رِگِو»، وزیر فرهنگ اسرائیل که نژادپرست‌ترین اسرائیلی ضد عرب است.
عطوان سفر نتایاهو به سلطان‌نشین عمان را در چارچوب یک هجمه هماهنگ شده تحت فشار آمریکا توصیف کرد و گفت: این رویداد هیچ ارتباطی با صلح فلسطین و اسرائیل ندارد، بلکه صلح مجانی بین اسرائیل و دولت‌های عربی است تا مقدمه اعمال باقیمانده بندهای معامله قرن فراهم شود. وی افزود: در واقع این سفر به معنای بهره‌برداری اسرائیل از وضعیت رسما فروپاشیده کشورهای عربی برای نابودی مساله فلسطین، پایان مناقشه اعراب و اسرائیل و اعتراف به موجودیت اسرائیل به عنوان یک کشور برادر در خاورمیانه است.
لازم به ذکر است «زیپی لیونی» وزیر خارجه پیشین رژیم صهیونیستی، رسما اعلام کرد پیشتر دیدارهایی با «یوسف بن‌علوی» وزیر خارجه عمان و برخی دیگر از وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس داشته است. وی در گفت‌وگو با کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد دیدار «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با «قابوس بن‌سعید» سلطان عمان دیداری خوب بوده و از این رخداد «خوشحال» است.
این سازشکاری‌ها موجب تحریک صهیونیست‌ها برای اشغال اراضی بیشتر شده است چنانکه مسئولان رژیم صهیونیستی با ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی جدید در یکی از شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در کرانه باختری موافقت کردند. قرار است کابینه رژیم صهیونیستی با ساخت این واحدهای مسکونی در شهرک مذکور واقع در میان قدس اشغالی و اریحا در کرانه باختری موافقت کند. وزیر مسکن رژیم صهیونیستی تاکید کرد که با اجرای این پروژه تعداد ساکنان شهرک معالیه ادومیم به صورت محسوسی افزایش می‌یابد. وی افزود که رژیم صهیونیستی باید به پیشروی خود در منطقه قدس اشغالی ادامه دهد.
اما در مقابل این سازشکاری‌ها مقاومت فلسطین ادامه دارد چنانکه شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌ بازگشت ۵۱ موشک و خمپاره به سمت شهرک‌های صهیونیستی شلیک کرده است. در این بیانیه آمده ۳۳ موشک از نوع «۱۰۷»، ۱۰ موشک از نوع «گراد» و هشت خمپاره به سمت شهرک‌های صهیونیستی شلیک شده است.
خبر دیگر از جبهه مقاومت آنکه اعتصاب غذای شیخ خضر عدنان از رهبران اسیر جنبش جهاد اسلامی در زندان‌های رژیم صهیونیستی وارد پنجاه و هفتمین روز خود شده و حال این اسیر فلسطینی رو به وخامت است. اعتصاب غذای شیخ خضر عدنان از رهبران اسیر جنبش جهاد اسلامی در زندان صهیونیستی وارد پنجاه و هفتمین روز خود شده و حال این اسیر فلسطینی رو به وخامت است. همسر خضر عدنان ضمن ابراز نگرانی نسبت به وخامت حالت این اسیر، گفت که وی قادر نیست روی پای خود بایستد و روی ویلچر می‌نشیند.

کد مطلب: 106644
 
Share/Save/Bookmark