میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۳
 
 
سوابق نامزدهای بهشت

در حالی که شهردار جدید تهران اواخر مردادماه انتخاب می‌شود، درگیری در بین منتخبان برای گزینه نهایی بسیار است و از گوشه و کنار به گوش می‌رسد که شاید در دقیقه نود گزینه جدید به جمع نامزدهای شهرداری اضافه شود.
منتخبین پنجمین دوره اسلامی شهر تهران برای انتخاب شهردار تهران از بین ۲۴ کاندید ۷ کاندید را انتخاب و قرار است از بین این افراد ۱۹ مردادماه ۲ نفر را انتخاب و در نهایت به یک فرد با کابینه‌اش به عنوان شهردار آینده تهران رأی دهند. ۷ کاندید شهرداری تهران دارای سوابق متعددی هستند.
محمدعلی نجفی یکی از کاندیدهای شهرداری از منتخبین پنجمین دوره شورای شهر ۲۱ رأی را در دور اول گرفت. نجفی در سوابق خود وزیر سابق آموزش و پرورش، رئیس سازمان برنامه و بودجه، سرپرست وزارت علوم، رئیس سازمان میراث فرهنگی و مشاور فعلی رئیس‌جمهور در امور اقتصادی را دارد.
حسین مرعشی با ۲۰ رأی دیگر نامزد شهرداری تهران، نماینده مجلس در دور پنجم و ششم، استاندار کرمان، مسئول دفتر رئیس‌جمهور در دولت اول هاشمی، معاون رئیس‌جمهور دولت اصلاحات و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را در سوابق خود دارد.
الهه کولایی به عنوان تنها زن کاندید برای شهرداری تهران ۱۶ رأی کسب کرد و در سوابق خود نمایندگی مجلس ششم، عضو سابق حزب مشارکت، استاد علوم سیاسی در دانشگاه تهران و عضو سابق شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است.
همچنین محمدعلی افشانی که ۱۴ رأی از منتخبین شورای پنجم گرفت کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه صنعتی شریف، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، معاون عمرانی و برنامه‌ریزی در ۴ استانداری، عضو حزب اعتماد ملی و استاندار فعلی فارس را در سوابق خود دارد.
حبیب‌الله بیطرف که یکی دیگر از کاندیدای شهرداری تهران بود( ولی طی نامه‌ای در فضای مجازی از این سمت استعفا کرد) از منتخبین ۱۲ رأی گرفت و در سوابق خود استانداری یزد، وزیر نیرو در دولت اصلاحات و معاون پژوهشی و مهندسی وزیر نفت را داشته است.
همچنین محمد شریعتمداری که وی هم زمزمه‌های حضورش در کابینه دولت است ۱۱ رأی از منتخبین گرفت و در سابقه خود قائم‌مقامی وزیر بازرگانی، وزیر بازرگانی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و رئیس سازمان فضایی ایران را دارد.
همچنین محسن مهرعلیزاده که کمترین رأی را از منتخبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران برای شهرداری تهران گرفت، استانداری خراسان، رئیس سازمان تربیت بدنی و معاون رئیس‌جمهور در دولت اصلاحات و عضو هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش را در سوابق خود دارد.

هیأت ۳ نفره برای تهیه متن سوگندنامه
منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه یک هیأت ۳ نفره متن سوگندنامه برای نامزدهای شهرداری تهران را تهیه می‌کنند، گفت: برای شروع شورا آماده‌ایم.
زهرا نژادبهرام گفت: یک هیأت سه نفره متن سوگندنامه برای نامزدهای شهرداری تهران را تا جلسه آینده تهیه می‌کنند. این سوگندنامه به تلاش برای جامعیت بخشیدن به دولت محلی و پارلمان محلی (شورای شهر و شهرداری) است.
نژادبهرام اضافه کرد: با توجه به مسائل مربوطه به آغاز کار شورای پنجم منتخبین با توجه به ابلاغیه وزارت کشور اقدامات لازم را انجام داده‌اند. وی گفت: روز یکشنبه قرعه‌کشی با حضور نماینده نامزدها انجام می‌شود. باید برای این منظور از هیئت رئیسه وقت گرفته شود تا بتوانیم کارها را درست و براساس برنامه انجام دهیم.

کد مطلب: 100343
 
Share/Save/Bookmark