میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۳
 
 
هفته دوم لیگ برتر فوتبال امشب آغاز می‌شود
ورزشگاه خالی آزادی میزبان پرسپولیس و فجر

هفته دوم لیگ برتر فوتبال امشب با انجام دو بازی آغاز می‌شود و پرسپولیس در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی میزبان فجرسپاسی خواهد بود.

پرسپولیس - فجرسپاسی
سرخپوشان بعد از کسب اولین پیروزی در گرمای طاقت‌فرسای آبادان، امشب در تهران و در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی به مصاف فجرسپاسی شیراز می‌روند. پرسپولیس به حکم کمیته استیناف و به دلیل اتفاقات رخ داده در دیدار فصل گذشته با داماش باید دو مسابقه بدون تماشاگر را در ورزشگاه آزادی برگزار کند. اتفاقی که قطعا خوشایند هواداران پرشور و پرشمار این تیم نیست. البته باشگاه پرسپولیس درخواست خود را برای بخشش به فدراسیون ارائه کرده و باید دید در نهایت فدراسیون حکم به بخشش هواداران پرسپولیس می‌دهد یا خیر.
مانوئل خوزه در دیدار با نفت نشان داد که مربی بازیخوانی است و با تعویض‌های طلایی‌اش سه امتیاز حساس و مهم اولین دیدار لیگ را به هواداران تقدیم کرد. او البته قبل از این دیدار به بازیکنان گفت:« بازیکنانی در ترکیب من قرار خواهند گرفت که در تمرینات بهترین باشند. ما کم کم باید ۱۰۰ درصد توانایی‌های خود را در زمین پیاده کنیم تا غافلگیر نشویم پس بهتر است هر کاری که در تمرینات انجام می‌دهیم در بازی‌های رسمی هم آن را اجرا کنیم.»
خوزه این بار باید باید مقابل پیر فوتبال ایران قرار بگیرد. محمود یاوری مسن‌ترین مربی لیگ برتر، هفته گذشته به برد خیره کننده ۳ بر صفر برابر ذوب آهن دست پیدا کرد. شاگردان سرهنگ یاوری برای دیدار با تیم کهکشانی پرسپولیس انگیزه‌های فراوانی دارند و می‌دانند اگرچه در ورزشگاه آزادی تماشاگری نیست اما بینندگان تلویزیونی هنرنمایی آنها را تماشا خواهند کرد.
نبرد یاوری و خوزه در ورزشگاه آزادی دیدنی خواهد بود. اگرچه از نظر مالی، امکاناتی و بازیکن فجر و پرسپولیس قابل قیاس نیستند اما باید دید کدام یک از این دو پیرمرد جسورتر هستند؛ یاوری ۷۲ ساله یا خوزه ۶۵ ساله؟ جنگ پیرمردها و شاگردانشان در مستطیل سبز دیدنی است.

راه آهن - گهر زاگرس
علی دایی و راه آهن این فصل را هم با مساوی شروع کردند. حریف امشب راه آهن یک تیم تازه لیگ برتری شده است که اگرچه مشکلات مالی فراوانی دارد اما به همان اندازه هم هوادار پرشور دارد. هوادارانی که هفته گذشته تاب و تحمل اولین شکست تیم‌شان را نداشتند و با هواداران ملوان درگیر شدند. امشب هم شاید هواداران گهر در ورزشگاه بیشتر از راه آهن باشند اما بعید است دیگر شاهد تکرار اتفاق‌های رخ داده هفته گذشته در ورزشگاه انقلاب کرج باشیم، زیرا راه آهن مثل ملوان هوادار دو آتشه ندارد که بخواهد برای این تیم دعوا و سنگ‌پرانی کند!
مهدی تارتار زمانی دستیار علی دایی بوده و به خوبی به ویژگی‌های فردی و فنی او آشنایی دارد. این دو در آخرین بازی فصل گذشته و زمانی که تارتار هدایت داماش گیلان را برعهده داشت با یکدیگر درگیری لفظی شدیدی پیدا کردند تا دایی با یکی دیگر از افرادی که با او دوست بود، درگیر شود! دایی و تارتار سال‌ها با هم رابطه خوبی داشتند و باید ديد پس از اتفاقات فصل گذشته هنوز هم این رابطه را حفظ کرده‌اند یا اینکه دوستان قدیم تبدیل به دشمنان جدید شده‌اند.
سابقه و تجریه نشان داده دایی اگر ببرد قطعا به خاطر توانایی‌های فنی بازیکنان و تدابیر خودش پیروز شده اما اگر مساوی کند یا ببازد معلوم نیست چه کسی مقصر خواهد بود؟! نماینده لرستان در این بازی به دنبال سه امتیاز است چون گهری‌ها دوست ندارند شاهد دو باخت متوالی باشند.۷ دیدار دیگر هفته دوم چهارشنبه شب برگزار می‌شود.

برنامه کامل هفته دوم لیگ برتر به شرح زیر است:
امشب ساعت ۲۲
پرسپولیس - فجر سپاسی- ورزشگاه آزادی
راه آهن - گهر درود- ورزشگاه اکباتان
فرداشب ساعت۲۲
سایپا - استقلال- ورزشگاه آزادی
آلومینیوم هرمزگان - داماش- ورزشگاه خلیج فارس
فولاد خوزستان - سپاهان- ورزشگاه تختی اهواز
ذوب آهن - صبای قم- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان
مس کرمان - نفت تهران- ورزشگاه باهنر کرمان
پیکان - تراکتورسازی- ورزشگاه تختی تهران
ملوان - نفت آبادان- ورزشگاه تختی انزلی

کد مطلب: 75584
 
Share/Save/Bookmark