میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲
 
 
پس‌لرزه‌های برکناری دبیرکل هلال‌احمر
استعفای مدیران به خاطر مسائل غیرشفاف مالی

به دنبال برکناری ناگهانی دبیرکل سابق جمعیت هلال‌احمر، دو تن از معاونان و همچنین مشاور اقتصادی رئیس جمعیت هلال‌احمر از سمت خود استعفا کردند. مشاور اقتصادی پیوندی یکی از دلایل استعفای خود را مسائل غیرشفاف مالی در این جمعیت عنوان کرده است.
محمود محمدی‌نسب دبیرکل سابق جمعیت هلال‌احمر به طور ناگهانی توسط علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر از این سمت برکنار و محمودرضا پیروی به عنوان سرپرست حوزه دبیرکل و مشاور عالی در امور اجرایی جمعیت هلال‌احمر منصوب شد.
براساس اسناد و مدارک رسیده، به دنبال برکناری دبیرکل سابق جمیعت هلال‌احمر، هادی مازوچی مشاور اقتصادی اقتصادی و رئیس کمیسیون اقتصادی شرکت‌ها، مجامع و امور املاک و مستغلات جمعیت هلال‌احمر، کاظم شریفی معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال‌احمر و رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایران و همچنین داود باقری معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه و دبیر هیئت مرکزی گزینش هلال‌احمر طی نامه‌های جداگانه به پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر، استعفای خود را از سمت‌هایشان اعلام کردند.
مازوچی در نامه استعفای خود به پیوندی نوشته است: با توجه به تغییر ناگهانی دبیرکل که در میانه میدان اصلاح ساختار مالی و اقتصادی و شفاف‌سازی پیشتاز بود و نظر به وجود مسائل غیرشفاف مالی در تصمیم‌گیری‌ها و برخی انتصابات و در نهایت به دلیل عدم اقناع وجدانی نسبت به عملکرد موجود، از این مسئولیت‌ها استعفا می‌دهد.
شریفی معاون آموزش و پژوهش و فناوری هلال‌احمر هم در نامه استعفای خود به رئیس جمعیت هلال‌احمر آورده است: با عنایت به اینکه برخی تحولات (به ویژه جایگزینی شتابزده دبیرکل جمعیت) و بر نگرانی‌ها و شائبه‌ها می‌افزاید، متأسفانه انگیزه کافی برای ادامه همکاری و مسئولیت در جمعیت هلال‌احمر برای اینجانب باقی نمانده است لذا بدینوسیله استعفای خود را از این سمت‌ها و سایر مسئولیت‌ها در جمعیت هلال‌احمر تقدیم می‌کنم.
باقری معاون امور بین‌الملل هلال‌احمر هم در متن استعفای خود نوشته است: از آنجا که روند تغییرات در جمعیت (از جمله تغییر شتاب‌زده دبیرکل که در مناسبات بین‌المللی هم آثار نامطلوبی خواهد داشت) با انگیزه‌های اینجانب برای تحول اساسی و اصلاحات ساختاری و سیستماتیک امور تناسب ندارد لذا بدینوسیله از سمت‌های خود استعفا می‌دهم.
اکنون سوالی که از پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر پیش می‌آید این است که در این نهاد چه اتفاقی در حال رخ دادن است که دبیرکل آن به ناگهان تغییر می‌یابد و ۳ نفر از مدیران کلیدی هلال‌احمر از مسئولیت‌های خود از جمله به خاطر مسائل غیرشفاف مالی استعفا می‌دهند. تسنیم

کد مطلب: 107148
 
Share/Save/Bookmark