میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۹
 
 
برگزیدگان یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای معرفی شدند
کمک به برافراشتن پرچم سینمای اخلاق
کمک به برافراشتن پرچم سینمای اخلاق
 

یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «۱۰۰» جمعه‌شب ششم دی‌ماه با حضور جمعی از فیلمسازان و همچنین هیات داوران این جشنواره و سینماگران در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
محسن مومنی شریف، محمد حمزه‌زاده، علیرضا تابش، احمدرضا درویش، بهروز افخمی، بهرام عظیمی، سیدمهدی طباطبایی‌نژاد، سیدهادی منبتی، فرید فرخنده‌کیش، حبیب احمدزاده، منوچهر شاهسواری و... از جمله حاضران این مراسم بودند که در بخش‌های مختلف جوایز را به برگزیدگان اهدا می کردند.
دبیر یازدهمین جشنواره فیلم «۱۰۰» در مراسم اختتامیه عنوان کرد: خواهش من این است که این جشنواره را تنها به حوزه هنری متعلق ندانید بلکه اجازه دهید این جشنواره به برافراشتن پرچم سینمای اخلاق کمک کند.
وی اضافه کرد: اجازه دهید هنرمندان هر چه بیشتر فیلم‌های کوتاه کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای بسازند و هرچه بیشتر مفاهیم اخلاقی را در جامعه گسترش دهند.
قربانی در پایان گفت: از همه ۱۲۷۰ نفری که با ۱۷۴۴ اثر در بخش داخلی و ۱۹۷۰ اثر در بخش بین‌الملل حضور یافتند، ممنونیم.
در این جشنواره اسامی برگزیدگان ۸ بخش شامل مسابقه «بین‌الملل»، مسابقه «ملی»، بهترین فیلم «اقتصاد مقاومتی و فرهنگ کار»، «مسیر تجربه»، «دستاوردهای فنی و تکنیکی»، «جایزه ویژه دبیر»، «بهترین فیلم از نگاه تماشاگران» و جایزه «بهترین فیلم جشنواره» اعلام شد.
۱- جوایز بخش بین‌الملل:
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار در بخش فیلم انیمیشن به «دو سون شین» برای کارگردانی فیلم fox tale از سریلانکا. تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش فیلم مستند به «اُلگا پالیک تووآ - جِی­می کایلمه کاموس» برای کارگردانی فیلم Chripajas از روسیه. تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در بخش فیلم داستانی به«احمد وحید امیدی» برای کارگردانی فیلم fisherman از افغانستان اهدا شد.
ضمنا لوح تقدیر این بخش به «فلو­رن­دی­نا پَرِ دِز» برای کارگردانی انیمیشن imajiation از اروگوئه، donjeta «دُن‌یِ‌تا، هو سِ نی» برای کارگردانی فیلم داستانی cornice از آلبانی و «هِرمِس مان­جیا لاردُ» برای کارگردانی انیمیشن teddy bear از ایتالیا تعلق گرفت.
۲- جایزه بهترین فیلم اقتصاد مقاومتی و فرهنگ­ کار:
لوح تقدیر و جایزه نقدی ۳۰ میلیون ريالی به کیوان احمدی برای کارگردانی فیلم مستند قفل از اصفهان رسید.
۳- جوایز بخش مسیر تجربه:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی به مبلغ ۳۰ میلیون ريال به مهدی خروشی برای کارگردانی فیلم دست­‌های کوچک از اردبیل.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم مستند به مبلغ ۳۰ میلیون ريال به محمد فرج­‌زاده برای کارگردانی فیلم تیشه روزگار از کردستان.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم داستانی به مبلغ ۳۰ میلیون ريال به اکبر تراب­‌پور برای کارگردانی فیلم برای پدرم از همدان.
۴- آثار برگزیده بخش دستاوردهای فنی و تکنیکی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ريال به اسماعیل عظیمی برای خلاقیت و نوآوری در فیلم داستانی صف از قم، سیدمحمدرضا سجادیان برای فیلمبرداری فیلم داستانی کانتینر ۴۰۱ از تهران و محمدحسین فلاح برای جلو­ه­‌های بصری در فیلم داستانی به خانواده برمی‌گردیم از تهران.
۵- جوایز بخش مسابقه ملی:
برگزیدگان انیمیشن:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ريال به معین منصوری‌فرد برای کارگردانی فیلم جنگ از کرمان و آذر منصوری برای کارگردانی فیلم معلق از کردستان اهدا شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی به مبلغ ۸۰میلیون ريال به احسان معصوم برای فیلم نقش ­زندگی از قزوین تعلق گرفت.
برگزیدگان مستند:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ريال به جمشید فرج‌وند فردا برای کارگردانی فیلم امید سپید از کردستان و علی کیوان برای کارگردانی فیلم برکت از خراسان رضوی اهدا شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم مستند به مبلغ ۸۰ میلیون ريال به محمدحسنی برای کارگردانی فیلم آهن‌‌نگاره از تهران اهدا شد.
برگزیدگان داستانی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ريال به علی­ عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم من­توما۲ از تهران و مجید برهانی برای کارگردانی فیلم صدای­ من از کرمان اهدا شد.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین کارگردانی فیلم داستانی به مبلغ ۸۰ میلیون ريال به محمدحسین امامی­‌همدانی برای کارگردانی فیلم حضرت مهندس از تهران اهدا شد.
۶- جایزه ویژه دبیر جشنواره:
لوح تقدیر و جایزه ویژه دبیر جشنواره به مبلغ ۳۰ میلیون ريال به عطیه­‌سادات حجتی برای کارگردانی فیلم داستانی همزاد از تهران تعلق گرفت.
۷- بهترین فیلم از نگاه تماشاگران:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ريال به علی عرفان فرهادی برای کارگردانی فیلم
من‌تو ‌ما ۲ از تهران تعلق گرفت.
۸- جایزه بهترین فیلم جشنواره:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم جشنواره به مبلغ ۱۲۰ میلیون ريال به حسین دارابی برای کارگردانی فیلم داستانی چشم به راه از تهران اهدا شد.

کد مطلب: 98633
 
Share/Save/Bookmark