میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۰
 
 
ربیعی:
قطع یارانه‌ها شامل طبقات متوسط و ضعیف نمی‌شود
قطع یارانه‌ها شامل طبقات متوسط و ضعیف نمی‌شود
 

اعضای کابینه دولت همچون هفته‌های گذشته پس از پایان جلسه هیأت دولت به میان خبرنگاران آمدند و به پرسش‌های آنها پاسخ دادند.
سفر به نیویورک قطعی نشده است 

محمد جواد ظریف در حاشیه جلسه هیئت گفت: سفرم به نیویورک قطعی نشده است.
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا شما همراه رئیس ‌جمهور به نیویورک خواهید رفت؟ گفت: ببینیم چه می‌شود، فعلاً قطعی نشده است و فعلاً ویزا نداریم. 

قطع یارانه‌ها شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود
سخنگوی دولت نیز گفت: آمار دقیق افرادی که یارانه آنها قطع خواهد شد در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.
علی ربیعی افزود: یارانه حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار نفر که درآمد بالای میلیارد در سال دارند قطع خواهد شد. وی گفت: برای شناسایی این افراد کار دقیقی انجام شده و مجموعه‌ هزینه‌هایی که دارند و شاخص‌هایی همچون خودرو، مسکن و هزینه‌های خانوار مدنظر قرار گرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه حذف یارانه ثروتمندان از اول مهر اجرایی می‌شود خاطر نشان کرد: مجددا تاکید می‌کنم که طبقات متوسط مطمئن باشند ما تصمیم غلطی نمی‌گیریم که تأثیر منفی بر درآمد آنها داشته باشد، پایگاه اطلاعاتی ایرانیان بسیار دقیق بوده و اطلاعات دقیقی در آن ثبت شده و در این زمینه با آرامی حرکت کردیم.
وی در ادامه گفت: یکی از تصمیمات دولت این بود که ما لغو یک‌طرفه روادید با کشور عمان را دائمی کردیم که این تصمیم برای جذب سرمایه‌گذار و گردشگر موثر است. همچنین براساس تصمیم دولت منطقه ویژه سرخس و دوغارون به منطقه آزاد تبدیل شدند.
ربیعی همچنین درباره حادثه آرامکو تصریح کرد: پنج سال است که در یمن مردم، مدارس و بیمارستان‌ها بمباران می‌شوند و در مقابل جریان داخلی یمن قدرت و توانی پیدا کرده و واکنشی نشان داده و حالا به جای آنکه به ریشه‌ها بپردازند، می‌گویند پشت این حملات چه کسی بوده است؟ این یک سنت فرافکنی است و مثل سیاست دایی جان ناپلئونی است. آنها به ماهیت پنج سال حملات به یمن توجه نکرده و دنبال پشت پرده هستند. 

تصمیمی برای افزایش قیمت تعرفه اپراتورها صورت نگرفته است
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماجرای ارزش افزوده روشن و شفاف است، بازار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی دارد که به علت منطق حاکم بر آنکه مسئولان سامان‌دهی خودشان ذی‌نفع می‌باشند ساماندهی و طبیعتا مصوبات اجرا نمی‌شود.
وی ادامه داد: بنابراین باید تصمیم اساسی اتخاذ شود و طبق حق و حقوق مردم و شکایت‌هایی که وجود دارد ما مصّر هستیم که تصمیم نهایی را بگیریم.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت تعرفه اپراتورها صورت نگرفته است. 

توضیحات وزیر ارشاد درباره ارائه فیلم رستاخیز در شبکه خانگی
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص درخواست کارگردان فیلم سینمایی رستاخیز از وزارت ارشاد برای اعطای مجوز پخش نمایش خانگی این فیلم در پی انتشار غیر قانونی آن در فضای مجازی گفت: صحبت‌هایی از قبل در این‌باره مطرح شده بود و سازمان سینمایی فارابی جلساتی با تهیه کننده فیلم درباره انتشار غیر قانونی این فیلم برگزار کرده و به‌دنبال عوامل این کار هستند.
وی افزود: درباره رفع موانع برای ارائه رستاخیز در شبکه خانگی نیز گفت‌وگوهایی انجام شده که اخبار مربوط به آن بعدا منتشر خواهد شد. 

برداشت ۷۵۰ میلیون متر مکعب گازاز پارس جنوبی تا پایان سال
بیژن زنگنه وزیر نفت درباره برداشت از میدان گازی پارس جنوبی گفت: خوشبختانه از سال ۹۷ برداشت روزانه ما بیشتر شده و ادامه خواهد یافت؛ چون سایر واحدهای ما تثبیت می‌شوند و تولید بیشتری از دریا خواهیم داشت و تولید ما تا اواخر سال به ۷۵۰ میلیون مترمکعب گاز در روز خواهد رسید.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تحرکات آمریکا در بازار نفت پس از حادثه آرامکو، تصریح کرد: آمریکایی‌ها نگران امنیت عرضه نفت هستند و ما نیز همواره گفته‌ایم برای امنیت عرضه و منافع مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نباید از نفت به عنوان سلاح استفاده کرد؛ نفت سلاح نیست بلکه کالای عمومی مورد نیاز همه بشریت است و باید اجازه داد جریان آن به‌صورت آزاد در بازارها انجام شود.
وزیر نفت در ادامه درباره انعقاد قرادادهای نفتی با شرکت‌های روسی و چینی، گفت: روس‌ها در این زمینه بهتر هستند اما فعلا چینی‌ها خیلی فعال نیستند. 

دانشکده فوریت‌های پزشکی از مهرماه راه‌اندازی می‌شود
سعید نمکی وزیر بهداشت با اشاره به روز ملی اورژانس و استخدام ۳۰۰۰ نفر از کارکنان اورژانس اظهار داشت: افرادی را از طریق آزمون و توجه ویژه به سوابق تحصیلی برای استخدام در اورژانس می‌پذیریم. وی افزود: می‌خواهیم برای اولین‌بار تکنسین فوریت پزشکی خانم به این مجموعه اضافه کنیم، که این کار مؤثری برای کشور خواهد بود. وزیر بهداشت همچنین گفت: تلاش می‌کنیم دانشکده فوریت‌های پزشکی را ویژه تربیت افراد چندمنظوره برای فوریت‌های پزشکی کشور در مهرماه امسال دایر کنیم. 

کد مطلب: 110838
 
Share/Save/Bookmark