میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۷
 
 
بحرینی‌ها در دهمین سالروز قیام ۱۴ فوریه تاکید کردند
استمرار انقلاب تا سرنگونی آل‌خلیفه
استمرار انقلاب تا سرنگونی آل‌خلیفه
 

سرکوب‌گری‌های آل خلیفه در طول ۱۰ سال نتوانسته ملت بحرین را از انقلابشان دور سازد چنانکه به رغم سرکوب‌های گسترده طی روزهای اخیر، تظاهرات گسترده مردم بحرین به مناسبت فرا رسیدن دهمین سالروز قیام ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱، در مناطق مختلف این کشور برگزار شد.
جمعیت اسلامی «الوفاق» بحرین از بزرگترین مخالفان رژیم آل خلیفه در صفحه توئیتر این حزب تصاویر مربوط به تظاهرات بحرینی‌ها را منتشر کرد.الوفاق در این توئیت نوشت: معترضان دست نوشته‌هایی با مضمون همبستگی با خانواده‌های شهدا و محکومیت سرکوبگری‌ها رژیم آل خلیفه در دست داشتند. این تظاهرات در حالی از چند روز پیش به مناسبت دهمین سالروز قیام مردمی ۱۴ فوریه بحرین برگزار شده که رژیم آل خلیفه هفته پیش به بهانه جلوگیری از شیوع «ویروس کرونا»، اقامه نماز و برگزاری مناسبات دینی و مذهبی در همه مساجد این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.
وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد که بنا به توصیه ستاد مبارزه با ویروس کرونا و پس از هماهنگی لازم با اوقاف، این دستورالعمل از روز یکشنبه ۱۱ فوریه سال جاری میلادی به مدت دو هفته به اجرا درآمده است.«جنبش ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین» نیز با صدور بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن دهمین سالگرد انقلاب مردمی این کشور، خواهان اتئلاف همه گروه‌ها و ملت بحرین برای تغییر ریشه‌ای نظام سیاسی حاکم بر منامه شده است.بحرین از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ تاکنون صحنه قیام مردمی علیه رژیم آل خلیفه است و طی این مدت بیش از ۱۱ هزار شهروند بحرینی به اتهامات واهی بازداشت و از شمار زیادی از مخالفان سلب تابعیت شده است.بحرینی‌ها از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ علیه درد و رنج‌هایی که از دهه‌ها پیش آن را به ارث برده بودند، قیام خود را آغاز کرده‌اند، اما هربار با فجیع‌ترین شکل سرکوب و قتل و کشتار از سوی نظامیان آل خلیفه مواجه شده‌اند.موسسه حقوق و دموکراسی بحرین «BIRD» که مقر آن در لندن است، گزارش کرد که دستکم ۱۸ هزار فرد بزرگسال و ۱۱ کودک و نوجوان در آستانه دهمین سالروز انقلاب بحرین بازداشت شده‌اند.خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا با ارائه گزارشی از جنبش مردمی بحرین که در فوریه ۲۰۱۱ آغاز شده است، نوشت: آزادی های سیاسی و مدنی در این کشور طی دهه گذشته توسط نظام سیاسی حاکم (رژیم آل خلیفه) محدود تر شده است. پایگاه اطلاع رسانی منامه پُست به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: اعتراضات مردم بحرین که در سال ۲۰۱۱ (۱۳۸۹) برای آزادی‌های سیاسی و مدنی و سرنگونی نظام سیاسی رژیم آل خلیفه در پایتخت بحرین شکل گرفت، تحت یک سرکوب وحشیانه قرار دارد. این گزارش می افزاید: طی این مدت سرکوب مخالفان به انواع و اشکال مختلف از سوی رژیم آل خلیفه در بحرین ادامه داشته است. مقامات بحرین از سال ۲۰۱۱ نه تنها انجمن‌های سیاسی و رهبران مذهبی شیعه، بلکه فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و کاربران اینترنت را هدف قرار داده‌اند و محاکمه‌های گروهی را افزایش دادند و احزاب سیاسی را برچیدند و اقدامات و دستگیری‌های گسترده‌ای علیه شهروندان بحرینی به ویژه شیعیان انجام داده‌اند. رژیم بحرین بسیاری از فعالان و مخالفان را تبعید و یا زندانی کرده‌ است.

کد مطلب: 117138
 
Share/Save/Bookmark