میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۷
 
 
فیلم‌هایی که در سال ۹۶ رنگ پرده اکران را ندیدند

۲۲ فیلم سینمایی از اکران ۹۵ جا ماندند این در شرایطی است که بیش از ۱۰۰ فیلم در انتظار اکران سال ۹۷ هستند.
به گزارش فارس، با نزدیک شدن به اکران نوروز، پخش‌کنندگان فیلم‌های سینمایی به فکر اکران فیلم‌هایی هستند که در جشنواره سی و ششم به نمایش درآمدند. این در حالی است که برخی از فیلم‌هایی که در جشنواره سی و پنجم هم به نمایش درآمدند، هنوز فرصت اکران عمومی به دست نیاورده‌اند حتی برخی از آثار از سال ۹۴ باقی مانده است و با توجه به گزینه‌های اکران نوروز ۹۷ می‌توان گفت که این فیلم‌ها حداقل تا سه چهار ماه آینده هم شانسی برای اکران نخواهند داشت.
با پایان جشنواره سی و ششم جشنواره فیلم فجر، بسیاری از منتقدان و کارشناسان اکران با توجه به کیفیت فیلم‌ها پیش بینی کردند که سال ۹۶ از لحاظ فروش فیلم‌ها سال چندان موفقی نخواهد بود و با کاهش مخاطب مواجه شدیم گرچه سازمان سینمایی مدعی شد که فروش فیلم‌ها در سال ۹۶ افزایش داشته و رکورد شکست اما با کاهش مخاطب مواجه شد و اگر چند فیلم کمدی نبود فروش فیلم‌ها به مراتب افت می‌کرد.
اما با توجه به سرعت اکران فیلم‌ها در سال ۹۶ تعدادی از فیلم‌ها از اکران بازماندند این درحالی است که فیلم‌هایی که سال ۹۴ هم تولید شدند هنوز امکان اکران در سینماها را نیافتند که از جمله می‌توان به «به دنیا آمدن»، «خماری»، «سمفونی تولد»، «فراری»، «هما کی میاد؟» و «یادم تو را فراموش» است.
فیلم‌های سینمایی «ایستگاه اتمسفر» به کارگردانی جعفری، «بن بست وثوق» وحید کاویانی، «بی حساب» مصطفی احمدی، «پشت دیوار سکوت» ساخته مسعود جعفری‌جوزانی، «ترومای سرخ» اسماعیل میهن دوست، «چراغ‌های ناتمام» مصطفی سلطانی و «خرگیوش» مانی باغبانی، «سوفی و دیوانه» مهدی کرم‌پور، «سرطان» حسین شهابی، «سهیلا شماره ۱۷» محمود غفاری، «کوپال» کاظم ملایی، «لابی» محمد پرویزی، «ماه گرفتگی» مسعود اطیابی، «مرداد» بهمن کامیار و «نیمکت» فلورا سام جزو فیلم‌هایی هستند که با گذشت یک سال از نمایش آنها در جشنواره فجر، همچنان فرصت اکران را به دست نیاوردند. فیلم سینمایی «کاناپه» ساخته کیانوش عیاری نیز به دلیل عدم انجام تغییرات لازم برای دریافت پروانه نمایش در بلاتکلیفی به سر می‌برد.
می‌توان حدس زد که با توجه به این مهم که تعدادی از آثار تولید شده در جشنواره امسال رونمایی نشد و تعدادی از فیلم‌های کمدی نیز به جشنواره ارائه نشد تعداد تولیداتی که در سالن‌های سینما اکران نشده بیش از ۱۰۰ فیلم خواهد بود.

کد مطلب: 103566
 
Share/Save/Bookmark