میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۴
 
 
سردار قاآنی:
کلمه " مقاومت " کلید واژه پیروزی است

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه در جمع فرماندهان، مسئولین و کارکنان ستاد فرماندهی کل سپاه گفت: ریشه تمامی موفقیت‌ها و پیروزی‌های جبهه مقاومت معطوف به فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی است، راه انقلاب روشن و رمز پیروزی و پیش روندگی آن یک واژه کلیدی دارد و آن فقط "مقاومت" است.
به گزارش میزان سردارسرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم روز گرامیداشت حفاظت اطلاعات در سپاه با تأکید بر اینکه اغلب عملیات‌های پیروزمند دفاع مقدس در ایام الله مبارک دهه فجر رقم می‌خورد، عملیات والفجر ۸ و پیروزی غرورآفرین رزمندگان اسلام در این عملیات را از اقدامات برجسته دفاع مقدس خواند و گفت: رعایت مسائل حفاظتی یکی از ابعاد برجسته پیروزی در عملیات والفجر ۸ بود.
وی با اشاره به تهیه پیوست حفاظتی در طرح ریزی‌ها و برنامه‌ریزی‌های سازمانی تأکید کرد: حفاظت فراتر از پیوست و دستورالعمل‌های سازمانی بایستی در سازمان نهادینه و در فرهنگ رفتاری و گفتاری کارکنان تجلی پیدا کند تا اهداف مورد نظر با نقش پذیری آحاد کارکنان اجرائی شود.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با تبریک ایام‌الله دهه فجر از توطئه خزنده دشمنان انقلاب اسلامی پرده برداشت و گفت: اینکه بلندگو‌های خارجی و عناصر خود باخته، خسته و نحیف داخلی به تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب زباله‌های بازیافته، این روز‌ها یک آهنگ نسبتاً هماهنگ مبنی بر اینکه انقلاب به اهداف خود نرسیده است را سروده‌اند برخلاف واقعیت است چرا که انقلاب ما به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) انفجار نور بود و کانون نورانیت این انفجار هم اکنون محیط‌های بیشتری را در برگرفته و برغم دشمنی دشمنان و صرف هزینه‌های سنگین این نظام الهی همچنان روز بروز در حفظ و شکوفائی این نور سرحال و برجسته شده و در حال آموختن زندگی شرافتمندانه، توسعه پیدا می‌کند.
سردار قاآنی با بیان اینکه هدف اصلی آمریکا از جنگ در افغانستان و عراق صرفاً جمهوری اسلامی ایران بود اظهار داشت: پس از حادثه ۱۱ سپتامبر و انفجار برج‌های ۲ قلو که در واقع خودزنی آمریکایی‌ها و بهانه‌ای برای بهم ریختن خاورمیانه بود، آمریکایی‌ها با این فکر که به جمهوری اسلامی دست پیدا کنند، دو جنگ بزرگ در افغانستان و عراق را به راه انداختند و خود نیز مستقیماً در آن شرکت کردند، اما نتیجه آن دستاوردی جزء بی‌آبروئی، بی‌اعتباری و فرار با بیش از ۵ هزار کشته چیزی برای آن‌ها نداشت.
سردار قاآنی با اشاره به اهداف اسرائیل از آغاز جنگ ۲۲ روزه نوارغزه عنوان کرد: آن‌ها پس از شکست در جنگ با حزب‌الله در حالی به غزه حمله کردند که از مدت‌ها قبل این منطقه را محاصره کرده بودند، اما حتی نتوانستند در این منطقه کوچک ۳۶۰ کیلومتر مربعی هم کاری از پیش ببرند.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه علت تمامی این موفقیت‌ها و پیروزی‌ها را معطوف به فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی خواند و گفت: ریشه تمامی این موفقیت‌ها و پیروزی‌ها در انقلاب اسلامی است، راه انقلاب روشن و رمز پیروزی و پیش روندگی آن یک واژه کلیدی دارد و آن فقط "مقاومت" است، ذات بچه مسلمان شیعه با مقاومت تنظیم شده است و همه اعتقادات ما با مقاومت عجین است.
وی با تاکید بر اینکه تکلیف ما در گذشته توسط حضرت امام خمینی (ره) و در عصر حاضر توسط رهبری معظم انقلاب مشخص شده است، گفت: انقلاب اسلامی با ریشه نورانیت ولایت از بسیاری گردنه‌های سخت به سلامت عبور کرده است و ما باید این نورانیت را به جلو ببریم و در این راستا منویات امام و رهبری را قطب نمای حرکت خود قرار دهیم. سردار قاآنی تأکید کرد: این تنهایک نگاه اعتقادی نیست بلکه تجربه شده است و هر وقت براساس ولایت و منویات مقام معظم رهبری به جلو رفتیم موفقیت حاصل شده است لذا باید سبک مقاومت را ادامه بدهیم.

کد مطلب: 103160
 
Share/Save/Bookmark