میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۹
 
 
سخنگوی صنعت برق اعلام کرد
افزایش تعرفه‌ مشترکان پرمصرف برق بدون تایید مجلس

سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر پیشنهاد افزایش تعرفه‌ی برق مشترکان پرمصرف به هیات دولت ارایه شده و اکنون درنوبت طرح در هیات دولت است که اگر تصویب شود، اجرایی شده و دیگر به تایید مجلس نیاز ندارد.
محمودرضا حقی‌فام با بیان این‌که اکنون منتظر نظر هیات دولت درباره افزایش تعرفه‌ی مشترکان پرمصرف هستیم، اظهار کرد: هدف این است که بتوانیم از این طریق ابزاری را برای کنترل مصرف مشترکانی که بیش از اندازه مصرف می‌کنند، قرار دهیم. وی با اشاره به آخرین وضعیت "برنامه ۰۹۸" خاطرنشان کرد: طرح‌های متعددی را در قالب این برنامه به شورای اقتصاد و هیات دولت ارسال کرده‌ایم که به محض تصویب و با اخذ مجوز، قطعا این برنامه‌ها اجرایی خواهد شد.
سخنگوی صنعت برق درباره اهمیت "برنامه ۰۹۸"گفت: بی‌شک اجرای این برنامه می‌تواند تاثیر بسیاری در بهبود روند صنعت برق کشور داشته باشد که این برنامه‌ها را به محض تصویب اجرایی خواهیم کرد و مطمئنیم که با اجرای این برنامه درپیک سال آینده، چالش‌های کم‌تری را تجربه خواهیم کرد.
حقی‌فام با تاکید بر این مساله که در حال حاضر وضعیت مصرف برق و تعمیر نیروگاه‌ها در شرایط خوبی قرار دارد، اظهار کرد: این موضوع به این معنا نیست که مشترکان به هر نحوی که می‌خواهند مصرف داشته باشند، چراکه باید فرهنگ اصلاح مصرف برق در میان مشترکان به وجود آید. بنابراین تقاضای ما این است که مردم در تمام فصول سال به این موضوع توجه داشته باشند.
در این‌باره همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به برنامه دولت برای افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف نیز اظهار کرد: در حال حاضر مشغول اخذ مجوزهای لازم برای انجام این کار هستیم تا بتوانیم هرچه سریع‌تر این طرح را اجرایی کنیم.

کد مطلب: 106464
 
Share/Save/Bookmark