میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
رئیس دفتر رئیس جمهور:
اصلاح‌طلبان مراعات رفقایشان در دولت را بکنند
اصلاح‌طلبان مراعات رفقایشان در دولت را بکنند
 

محمود واعظی در باره اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه اگر نفرینی هست کاخ سفید را نفرین کنید و اینکه آیا این اظهارات منجر به جسور کردن آن طرفی‌ها نمی‌شود؟ عنوان کرد: قصه ما با ترامپ و آمریکا از این حدها گذشته است و قبل از این حرف‌ها هرکاری می‌توانستند، علیه ملت ایران و نظام ما انجام دادند و دیگر کاری نمانده است که ما بخواهیم ملاحظه یا مراعات کنیم. حتماً نکته آقای رئیس‌جمهور درست است اما نمی‌دانم چرا برخی در داخل کشور اینقدر ناراحت شدند که آقای رییس‌جمهور گفته مردم نفرین کنند به کسی که با تحریم این وضع را به وجود آورده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد: اینکه برخی دم از انقلابی بودن می‌زنند اما دنبال تطهیر آمریکا هستند و می‌گویند به آمریکا نفرین نکنید و جای دیگر را لعنت کنید را من نمی‌فهمم. اینها چه جور آدم‌هایی هستند که حاضرند به خاطر نگاه جناحی و سیاسی و نگاهی که به انتخابات ۱۴۰۰ دارند همه چیز را فدا کنند، حتی چیزهایی که خودشان به آن اعتقاد داشتند.
واعظی تصریح کرد: مگر همین‌ها طرفدار دولتی نبودند که ۱۰ سال پیش نفت بالای ۱۰۰ دلار می‌فروخت و بیش از یک میلیون بشکه نفت هم اجازه داده بودند بفروشد و هر مشکلی بود می‌گفتند تحریم و این‌ها هم دهانشان را بسته بودند.
اما حالا وضع با آن زمان فرق می‌کند و حالا یک جنگ اقتصادی تمام عیار است که نمی‌خواهند بپذیرند. به هر حال مسأله انتخابات ۱۴۰۰ سر جای خودش اما ما نباید آنقدر آدرس غلط به خارج بدهیم و تفرقه ایجاد کنیم و برعکس مردم را در این شرایط بسیار سخت ناامید کنیم.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با دیدگاه اصول گرایان و اصلاح طلبان برای سوال از رئیس جمهور یا استیضاح وی یا بحث استعفای رییس ‌جمهور، گفت: جریان اول که از اول منتقد بودند، هم در انتخابات ۹۲ و هم ۹۶ و ما هیچ وقت ندیدیم بعد از انتخابات‌ها این مبارزات انتخاباتی تمام شده باشد. مبارزات انتخاباتی همه دنیا یک ماه و دو ماه است و در اینجا چهار سال طول می‌کشد. در مورد گروه دوم، هیچ وقت درون اصلاح طلبان یک نظر و گروه خاص نبوده و دیدگاه‌های متفاوت داشتند. در داخل دولت از سال ۹۲ همواره میان وزرا و اعضای کابینه و استانداران اصلاح طلبان بودند.
واعظی ادامه داد: اگر اصلاح طلبان اکنون منتقد شدند، که همه آنها نیستند، انتقاد به رفقای خودشان هم هست که در داخل دولت هستند. حداقل اگر مراعات بقیه اعضای دولت را نمی‌کنند مراعات حال رفقا و هم فکرها خود را بکنند. در مورد پیشنهاد استعفا، یک نفر یک مطلبی نوشته و تیتری زده شده که با متن نوشته شده متفاوت است. ایشان نمی‌گوید رئیس‌جمهور استعفا بدهد بلکه می‌گوید نمی‌گذارند رئیس‌جمهور کار کند و برای او محدودیت قائلند.
وی تأکید کرد: در رابطه با استعفا باید بگویم، آقای رئیس‌جمهور رئیس‌جمهوری نیست که فقط در زمان گل و بلبل و زمانی که همه چیز خوب است، پول است، امکانات هست، تحریم و کرونا نیست رئیس‌جمهور باشد و حالا که مردم این همه مشکل دارند استعفا دهد. رئیس‌جمهور تا لحظه آخر و روز آخر به این مردم بدهکار است و وظیفه خود می‌داند خدمتگزار این مردم باشد. ما وظیفه داریم همه تلاش خود را بکنیم اما وقتی می‌بینیم با همه مشکلاتی که داخل و خارج بر ما فشار وارد می‌کند، شرمنده مردم هستیم و عذرخواهی هم می‌کنیم. رئیس دفتر رئیس‌جمهور اضافه کرد: گرانی اثر گذاشته و روی مردم مخصوصاً طبقه حقوق بگیر، طبقه متوسط و متوسط به پایین فشار وجود دارد و از همه اینها شرمنده هستیم و در حال تلاش زیادی هستیم که ۱۰، یازده ماه باقی مانده عمر دولت هرگونه که می‌توانیم در داخل و خارج کشور از همه ابزارهای مان استفاده کنیم تا برای مردم گشایش حاصل شود.

کد مطلب: 115563
 
Share/Save/Bookmark