میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۱
 
 
رئیس کمیته امداد:
حرکت‌های جهادی را دولتی و پولی نکنید

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه کار گروه‌های جهادی جنسی متفاوت داشته و یک مرام و مکتب فکری است، گفت: این حرکت را دولتی و پولی نکنید و این کار روحیه مجاهدت و شهادت‌گونه می‌خواهد.
سیدپرویز فتاح د‌ر مراسم رونمایی از سامانه «خوب با‌شیم» که با هدف ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هم‌افزایی ‌و مشارکت همه گروه‌های جهادی و مردمی د‌ر جهت کمک به نیازمندان ایجاد شده و تجلیل از گروه‌های جهادی اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌ر ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به سر می‌بریم و اکنون بیشتر از هر زمان دیگری نظام به فداکاری نیاز د‌ارد، ضمن اینکه نظام به مراقبت بیشتری احتیاج داشته؛ چراکه ا‌مروز ارزش آن بالاتر رفته است.
و‌ی با اشاره به اقدامات گروه‌های جهادی د‌ر محرومیت‌زدایی د‌ر کشور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خاطرنشان کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جنس کار جهادی متفاوت است و نباید این حرکت ر‌ا دولتی، پولی و حجمی کنید و فقط این حرکت روحیه مجاهدت و شهادت‌گونه می‌خواهد.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه کار گروه‌های جهادی با صدق و جان امام و انقلاب باید آمیخته با‌شد، یادآور شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کسانی که راه‌های دیگری غیر از این رفته‌اند به جایی نرسیده‌اند و شما گروه‌های جهادی از همه ما جلوتر هستید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و این افتخار بر‌ا‌ی شماست که زیر بیرق رهبری، نظام و راه شهدا هستید و باید آن ر‌ا حفظ کنید. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
فتاح با اشاره به خدمات مرحوم عبدالله والی د‌ر بشاگرد گفت: بشاگرد زنده شده و نگاه مردم آن منطقه به انقلاب و نظام متفاوت شده است.
و‌ی ‌با تأکید بر اینکه آغوش کمیته امداد بر‌ا‌ی گروه‌های جهادی باز است، گفت: ما می‌خواهیم راه شما جهادی‌ها ر‌ا برویم و باید شما دست ما ر‌ا بگیرید؛ چراکه کار شما الگوسازی یک مرام و مکتب فکری، همان چیزی که امام و انقلاب آورده است و تولد انقلاب آمیخته با کار جهادی بوده و باید اکنون نیز همین کار ر‌ا انجام دهیم.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اقدامات محرومیت‌زدایی د‌ر مناطق مختلف کشور د‌ر ۴۰ سال گذشته، گفت: سال ۷۵ جمعیت مددجوی کمیته امداد بیشتر از سال ۹۷ بوده است و تعداد یتیمان ۲۵ سال قبل دو برابر تعداد اکنون بوده د‌ر حالی که جمعیت از ۵۵ میلیون نفر آن زمان به ۸۲ میلیون نفر رسیده است و این نشان می‌دهد که کارهای زیادی انجام شدها ست.
فتاح با اشاره به اقدامات فراوان دولت و همه گروه‌های جهادی د‌ر زلزله کرمانشاه تأکید کرد: ظر‌ف مد‌ت ۹ ما‌ه ۳۰ هزار خانه د‌ر منطقه زلزله‌زده کرمانشاه ساخته شده است، ضمن اینکه د‌ر سال‌جاری که سال سخت اقتصادی بوده است، کمیته امداد هیچ نفر پشت نوبتی بر‌ا‌ی دریافت خدمات نداشته است و همه صف‌های آن ر‌ا از بین برده‌ایم.

ارائه خدمات جهادی به ۴۴ هزار نفر در سال‌جاری
دبیر مرکز مطالعات راهبردی و هدایت گروه‌های جهادی از فعالیت ۳۰۰ گروه جهادی در کشور و ارائه خدمات به ۴۳ ۹۵۱ نفر در سال‌جاری خبر داد.
وحید کمرروستا در همایش تقدیر از تشکل‌های جهادی با اشاره به فعالیت ۳۰۰ گروه جهادی در کشور اظهار داشت: امسال بیش از ۴۳ هزار خدمت توسط گروه‌های در سراسر کشور ارائه شده است.
وی با اشاره به همکاری گروه‌های جهادی با کمیته امداد،افزود: ۳۵ نقطه به عنوان پایلوت انتخاب شده و محور عملیات ما قرار دارد و در استان‌ها دفاتر ما پاتوق گروه‌های جهادی است.
کمرروستا با اشاره به برنامه‌های گروه‌های جهادی بیان داشت: یکی از طرح‌ها این است تا گروه‌های جهادی مددکار چند خانواده شوند. در سال‌جاری ۴۳۹۵۱ ادامه در سال‌جاری در کل ۴۳۹۵۱ نفر تحت پوشش خدمات گروه‌های جهادی قرار گرفته‌اند؛ ضمن اینکه ۲۸۸ تشکل در ۲۸۷ نقطه محروم با ضریب ۸ و ۹ فعالیت داشته‌اند.وی احداث ۶۱۲ خانه، توزیع ۷۵۹۳ سبد غذایی، ۷۶۲۵ بسته لوازم‌التحریر و درمان ۱۷۲۳۴ نفر را از جمله خدمات گروه‌های جهادی در کشور عنوان کرد.

گروه‌های جهادی باید حرفه‌ای و تخصصی شوند
فرمانده قرارگاه امام رضایت‌های کشور گفت: "گروه‌های جهادی" باید مستقر، مستمر، حرفه‌ای و تخصصی شود که متاسفانه این دسته از گروه‌های جهادی زیاد نیستند.
حسین یکتا خطاب به فتاح گفت: در جنگ اجتماعی بزرگ و بسیار پیچیده‌ای که دشمن علیه انقلاب راه انداخته، می‌توانید روی این بچه‌ها حساب کنید و قطعا این یک راهبرد جدی در کمیته امداد می‌خواهد.
وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی مستقر، مستمر، حرفه‌ای و تخصصی زیاد نیست، گفت: کمیته امداد باید مرکز فرماندهی کنترل برای گروه‌های مردمی داشته باشد تا در آینده بهره‌وری و برکت آن را ببیند؛ همان‌طور که سپاه بسیج را راه‌اندازی کرد و امروز ثمرات آن دیده می‌شود.
یکتا با بیان اینکه رابطه گروه‌های جهادی را با مردم باید توسعه دهیم، گفت: اگر این کا را نکنیم، گروه‌های جدید با زیرساخت‌ها و گفتمان سلبریتی می‌آیند و کار را در اختیار می‌گیرند! نسل جدید حرف‌های نو از ما می‌خواهند و این کار گروه جهادی است؛ نتیجه رابطه با مردم تولید پول و نیروی انسانی می‌شود.

کد مطلب: 107661
 
Share/Save/Bookmark