میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج در نخستین فرصت بازخوانی می‌شود

مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده به زودی و در کمترین زمان جعبه سیاه ای.تی.آر بازخوانی می‌شود.
حسن رضایی‌فر اظهار داشت: دیروز جعبه سیاه را از دادستانی تحویل گرفتم تا به تهران منتقل کنم. وی عنوان کرد: با توجه به اینکه جعبه سیاه زیر برف بوده امکان دارد بردهای الکترونیکی جواب ندهد و به همین دلیل باید بازسازی شود. طبق دستورالعمل جعبه سیاه بازسازی و در نخستین فرصت بازخوانی می شود.
۴ بسته از پیکرهای جان‌باختگان سانحه هوایی تحویل پزشکی قانونی شد. فرمانده عملیات امداد و نجات کوهستان سازمان امداد و نجات کشور از تحویل چهار بسته از پیکرهای جان‌باختگان سانحه هوایی تهران - یاسوج به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
محمد کبادی اظهار داشت: امدادگران، کوهنوردان و تکاوران ارتش و سپاه پس از ساعت‌ها تلاش موفق شدند چهار بسته از پیکرهای جان‌باختگان سانحه هوایی تهران - یاسوج را کشف کنند و به پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد تحویل دهند. 

تحویل ۵۱ بافت انسانی از پیکر جان‌باختگان به پزشکی قانونی
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۵۱ بافت انسانی مجزا از پیکر جان‌باختگان سانحه هوایی "تهران - یاسوج" تحویل پزشکی قانونی شده است.
کامروز امینی اظهار کرد: اینکه این بافت‌های کشف شده متعلق به چندین نفر هستند را در حال بررسی هستیم و براساس آزمایشات مشخص خواهد شد که مربوط به چند نفر می‌باشند. وی افزود: کدگذاری و نمونه‌برداری از این پیکرها انجام شده و جهت آزمایش ژنتیکی به پزشکی قانونی استان فارس تحویل داده شده است.
امینی تصریح کرد: تاکنون پیکر کامل تحویل ما نشده است و موارد تحویل شده صدمات بسیار شدید دارند.
وی اضافه کرد: در حال رایزنی هستیم طی چند روز آینده مواردی که تقریبا کامل و قابل تحویل به خانواده‌ها باشد پس از احراز هویت با دستور مقامات قضایی استان انجام و تحویل می‌شود.
همچنین روز گذشته یک منبع آگاه در جست‌وجوهای نیروهای حاضر در محل لاشه چند کارت ملی و اسلحه پیدا شده است.

کد مطلب: 103520
 
Share/Save/Bookmark