میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
تکرار نگاه تحقیر آمیز آمریکا به عربستان پس از شکست در برابر عملیات پهپادی یمنی‌ها
سعودی برای امنیتش باید پول بیشتری بدهد
سعودی برای امنیتش باید پول بیشتری بدهد
 

آمریکا که سیستم پاتریوتش به رغم میلیاردها دلار هزینه نتوانسته کاری برای سعودی در برابر مقاومت یمن صورت دهد، همچنان به رفتار تحقیر آمیز در قبال سعودی ادامه می دهد چنانکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: ما به سعودی کمک خواهیم کرد و سعودی‌ها باید در تامین امنیت خود مسئولیت بیشتر را خودشان بپذیرند و این امر شامل دریافت پول هم می‌شود.
رییس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه کشورش بزرگترین تولید کنند انرژی در جهان است گفت: از اتفاق رخ داده در خاورمیانه وحشت زده نیستیم. ترامپ با اشاره به اینکه آمریکا در حال حاضر بزرگترین تولید کنند انرژی در جهان است اظهار داشت: چند سال پیش اگر اتفاقی که دو روز پیش در خاورمیانه افتاد، رخ می‌داد ما مشکل پیدا می‌کردیم و دچار وحشت می‌شدیم، اما امروز این ترس و وحشت را نداریم و نفت بسیاری در اختیار داریم. رئیس جمهور آمریکا گفت: ما دیگر مجبور نیستیم برای نفت، نیروی دریایی به منطقه خاورمیانه بفرستیم. خودمان به اندازه کافی نفت داریم. لازم به ذکر است دو منبع آگاه در شرکت تجاری آرامکو اعلام کردند این شرکت درخواست‌هایی در زمینه خرید سوخت دیزل ارائه کرده است. بخش تجاری شرکت نفتی آرامکوی عربستان سعودی در پی انفجار روز شنبه در تاسیسات نفتی این کشور، به خریدار فراورده‌های پالایشی نفت برای تحویل فوری تبدیل شده است. به موجب این گزارش منابع آگاه شرکت تجاری آرامکو (ATC) روز یکشنبه در یادداشتی اعلام کردند عربستان سعودی پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو ناچار شد بیش از نیمی از تولیدات نفت خام خود را به همراه بخش از تولیدات گازی به تعلیق در بیاورد و قرار است به یک خریدار چشمگیر فراورده‌های پالایشی تبدیل شود.
گروه موسوم به انرژی اسپکتس Energy Aspects اعلام کرد این حملات احتمالا روزانه تا یک میلیون بشکه نفت از ظرفیت‌های پالایشگاهی آرامکو را کاهش داده است با این همه هنوز قابل تایید نیست و هنوز مشخص نشده که این گروه در گزارش خود به کدام پالایشگاه آرامکوی سعودی اشاره دارد. به موجب این گزارش دومنبع آگاه در شرکت تجاری آرامکو اعلام کردند این شرکت درخواست‌هایی در زمینه خرید سوخت دیزل برای تحویل فوری ارائه کرده است.

کد مطلب: 110829
 
Share/Save/Bookmark