میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست تحليل
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۶
 
 
بدون روتوش

حرف‌های متفرقانه بد است، چه توسط جناح راست و طرفداران این جناح بیان شود، چه توسط جناح چپی‌ها عنوان شود و چه مبتکر این سخنان اعتدالی از آب درآید.
اما انگار این روزها تنها سخنان نه چندان هوشمندانه یک جناح آن هم صورت تقطیع شده و بریده جراید در رسانه‌های اعتدالی برجسته می‌شود تا طرف مقابل وحدت‌شکن و آتش‌بیار معرکه معرفی شود. این رفتار نه چندان منطقی قطعا ناهماهنگی‌ها را بیشتر و در نهایت روی کار دولت تاثیر منفی می‌گذارد چراکه هر چه مردم هماهنگ‌تر و پای کارتر باشند احتمال پیش‌برد اهداف کشور بهتر می‌شود. بر همین اساس ضروری به نظر می‌رسد که دولت برای انجام کارها و حرکت در مسیر تحقق وعده‌هایش به طرفداران خود و البته رسانه‌های زنجیره‌ای تذکری در باب کم کردن اختلاف‌انگیزی‌ها و برجسته کردن مسایلی که در نهایت به ضرر خودش تمام می‌شود را بدهد.
بر همین اساس توئیت‌ها و اظهارات طرفداران در شبکه‌های مجازی باید منطقی‌تر باشد تا به دامن زدن ناهماهنگی کمک نشود. هر چند که اظهارات برخی مسئولان این روزها با تعابیری که از آن می‌شود می‌تواند به ایجاد دو دستگی بینجامد، به نظر می‌رسد که لازم است مسئولان از شفافیت بیشتری در کلام خود استفاده کنند که مانع از تفسیر به نفع برخی طرفدارانشان شود و هم مردم هوشیاری بیشتری را از پیامهایی که حاوی تفرقه‌افکنی است داشته باشند. با این رویه می‌توان آرامش کشور و مردم را حفظ کرد.

کد مطلب: 100028
 
Share/Save/Bookmark