میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
 
 
معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد
احیای دریاچه ارومیه اولویت کاری دولت دوازدهم

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ستادی ملی برای احیای دریاچه اورمیه تشکیل و تلاش شد با کمترین فشار بر مردم، مشکلات دریاچه مرتفع شود که خوشبختانه توفیقات خوبی در این زمینه حاصل شد اگرچه هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و دولت دوازدهم نیز به عنوان یکی از اولویت‌های کاری آن را دنبال خواهد کرد.
به گزارش میزان، اسحاق جهانگیری در بخشی از اظهاراتش در دیدار با جمعی از نمایندگان استان آذربایجان غربی از توجه ویژه دولت به این استان آذربایجان غربی خبر داد و ضمن تشکر از مشارکت بالای مردم استان در انتخابات گفت: باور دولت این است که با خشک شدن دریاچه ارومیه نه تنها استان‌های غربی و شمال غربی کشور بلکه سایر استان‌ها نیز دچار آسیب خواهند شد.
جهانگیری با بیان اینکه استان آذربایجان غربی از لحاظ کشاورزی یکی از استان‌های مهم کشور است، تصریح کرد: باید برای حل مسائل کشاورزی استان راهکار پیدا کنیم تا موانع و دغدغه‌های مردم استان در این زمینه مرتفع شود.
وی با تاکید بر اینکه مرز یکی از امتیازات و مزیت‌های مهم برای توسعه استان آذربایجان غربی که با ۴ کشور دارای مرز مشترک است محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: اینکه برخی افراد مرز را یک تهدید قلمداد می‌کنند درست نیست. نباید بخاطر برخی مسائل امنیتی کوچک، مرز را که یکی از بزرگترین فرصت‌های توسعه است، نادیده بگیریم.
معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: استان‌های مرزی از فرصت ویژه‌ای برای توسعه برخوردارند و تصویب طرح ساماندهی مرز‌ها و کوله‌بران که اخیرا توسط دولت به تصویب رسید در جهت رسیدگی و توجه به وضعیت مرز‌های کشور بود.
وی افزود: اگر در استان‌های مرزی کشور بازارچه‌های مرزی فعال شوند، گام مهمی در جهت توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم این استان‌ها خواهد بود. گاهی اهمیت تجارت از صنعت و کشاورزی بیشتر است چراکه با سرمایه‌گذاری اندک در تجارت مرزی می‌توان درآمدزایی بالایی ایجاد کرد.
جهانگیری با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های فراوان استان آذربایجان غربی نظیر کشاورزی، معادن متعدد و برخورداری از مرز، گفت: انتظار این است که استان آذربایجان غربی با شکوفا کردن ظرفیت‌ها بتواند جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از جهت‌گیری‌های دولت دوازدهم را توجه به امر شایسته سالاری عنوان کرد و گفت: دولت مصمم است فضایی در کشور ایجاد کند که افراد توانمند و شایسته بدلیل مذهب و قومیت از فرصت مدیریت محروم نشوند چراکه همه ما ایرانی هستیم و از حقوق شهروندی یکسان برخورداریم.
معاون اول رئیس‌جمهور از استاندار آذربایجان غربی و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی خواست عزم خود را جزم کنند تا زمینه را برای حضور افراد شایسته و توانمند بدون توجه به مذهب و قومیت در این استان فراهم کنند. جهانگیری با اشاره به مشکلات و دغدغه‌هایی که استاندار آذربایجان غربی و نمایندگان استان در جلسه مطرح کردند، از معاونین خود خواست جلساتی را برای پیگیری این مشکلات با دستگاه‌های اجرایی برگزار و راهکار‌هایی برای حل مسائل استان تدوین کنند.

کد مطلب: 100325
 
Share/Save/Bookmark