میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
سبحانی‌نیا مطرح کرد؛
نباید ضد انقلاب از فرصت مطالبه‌گری مردم سوءاستفاده کند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس به مطالبات مردم توجه کنند تا بهانه به ضد انقلاب داده نشود و فرصت به حق مردم مورد سوءاستفاده منافقین سلطنت‌طلبان قرار نگیرد.
حجت‌الاسلام حسن سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با مهر با اشاره به تجمعات اخیر در تهران و برخی شهرهای دیگر گفت: در اینکه این‌گونه تجمعات که به بخشی از مطالبات مردم در شرایط بد اقتصادی اشاره دارد، تردیدی نیست، اما وقتی چنین حرکت‌هایی شروع شود ولی مدیریتی برای جلوگیری از انحراف آن، از مسیر مطالبات به حق مردم وجود نداشته باشد، افراد نفوذی، ضد انقلاب، وابسته به بیگانگان، منافقین و سلطنت‌طلبان و هرکس که عنادی با جمهوری اسلامی دارد، از آن سوءاستفاده می‌کند.
وی افزود: در این اغتشاشات دیدیم که با فعالیت گسترده شبکه‌های مجازی و هدایت‌ها از آن سوی مرزهای کشور، عناصر وابسته به بیگانه در حرکت مردم نفوذ کردند. گرچه مطالبه اولیه در این تجمعات «نه» به گرانی بود که این مطالبه به حق مردم است، اما آن را منحرف کردند.
این فعال سیاسی اصولگرا گفت: مردم انتظار دارند در شرایط بد اقتصادی، دولت رعایت حال آنها را کند؛ بخصوص از گران شدن کالاهای ضروری مردم جلوگیری کرده و با مردم همراه شود. اما با دعوت شبکه‌های مجازی، دیدیم که عناصر ضدانقلاب در این حرکت‌های مردمی نفوذ کرده و شعارهای ساختارشکنانه دادند.
سبحانی‌نیا تصریح کرد: مردم خواستار توجه مسئولین به شرایط اقتصادی هستند، اما این حرکت مردمی توسط عناصر نفوذی منحرف شد و در نهایت به اموال عمومی آسیب رسید؛ اینها تلاش می‌کنند مشابه تحرکات سال ۸۸ را دنبال کنند و این آفتی است که حرکات مدیریتی نشده مردم را تهدید می‌کند.
نماینده سابق مجلس ادامه داد: ذوق‌زدگی ترامپ و عناصر سعودی، خود به خوبی گویای پشت پرده این تحرکات به انحراف کشیده شده است؛ اینها تصور می‌کنند که اگر در سراسر کشور ۲۰۰۰ نفر در تجمعات ۲۰ تا ۳۰ نفری در هر شهر به خیابان بیایند، نشان می‌دهد که ملت از انقلاب فاصله گرفته‌اند، اینها اشتباه می‌کنند چون نه ماهیت انقلاب را می‌شناسند و نه اعتقادی به انقلاب و اسلام دارند.
وی گفت: مگر می‌شود بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال، انقلاب اسلامی ایران به جایی برسد که محمدرضا قُلدر را به عنوان الگوی آن معرفی کرده و پسر دزدش را که از کشور فرار کرد، ناجی ملت نشان دهند؛ اینها نشان می‌دهد سلطنت‌طلبان نیز در این فضا به دنبال گرفتن ماهی خود هستند.
سبحانی‌نیا با اشاره به اینکه ترامپ همین چند ماه اخیر ملت ایران را تروریست خطاب می‌کرد و عربستان مشکلات بسیاری را برای جهان اسلام به وجود آورده است، گفت: مردم ایران اگر احساس کنند دیگرانی چون ترامپ و سعودی‌ها می‌خواهند در شئونات زندگی آنها دخالت کنند، سکوت نخواهند کرد.

کد مطلب: 102701
 
Share/Save/Bookmark