میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۸
 
 
پیام شفاهی فرمانده‌کل قوا به پاسداران پس از انهدام پهپاد آمریکا و توقیف نفتکش انگلیس
کار بزرگی انجام دادید
کار بزرگی انجام دادید
 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به سفر به منطقه دریایی نازعات و جزایر جنوبی خلیج‌فارس پس از اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف نفت‌کش انگلیسی در منطقه خلیج‌فارس گفت: به منظور اخذ رهنمود از رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده معظم کل قوا در تاریخ ششم مرداد ماه به محضر معظم له شرفیاب شدم و از ایشان درخواست نمودم اگر تدبیر خاصی در مورد این سفر (سفر به منطقه دریایی نازعات) خصوصاً در مورد اسقاط پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی و دلاور مردانی که در این اقدام انقلابی، شجاعانه و بی‌نظیر نقش داشتند، بفرمایند که حضرت آقا(مدظله‌العالی) فرمودند: «سلام برسانید و بگویید دست‌تان درد نکند. کار بزرگی انجام دادید.»
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی از برگزاری همایش بسیج اساتید حوزه های علمیه از اول شهریور ماه به مدت چهار روز در مشهد مقدس خبر داد.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه درباره برگزاری همایش بسیج اساتید حوزه‌های علمیه در مشهد مقدس سخن می‌گفت در زمینه این همایش افزود: این همایش از روز جمعه اول شهریور ماه به مدت ۴ روز با شعار «نقش اساتید بسیجی در پیش برندگی انقلاب اسلامی» و با حضور اساتید بسیجی حوزه های علمیه قم، اصفهان ،تهران و مشهد برگزار می شود.
وی افزود :در این همایش چهار کمیسیون تخصصی با عناوین «نقش و کارکرد استاد بسیجی نسبت به حوزه های علمیه» ،»نقش و کارکرد استاد بسیجی نسبت به جامعه و مردم» ،»نقش و کارکرد استاد بسیجی نسبت به نهادهای حکومتی» و «رسالت و وظایف استاد بسیجی نسبت به رهبری» برگزار و در مدت برگزاری همایش شخصیت های برجسته کشوری و لشکری به سخنرانی خواهند پرداخت.
نماینده ولی فقیه در سپاه بزرگترین نعمت الهی بر بندگان را نعمت ولایت خواند و ادامه داد : با برخورداری از این نعمت هم دین خدا کامل و هم دشمنان از ضربه زدن و ایجاد خدشه بر اسلام ناب ناکام ماندند و ما امروز خرسندیم که با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شعاعی از غدیر را تجربه می کنیم.
وی یکی از عوامل مهم ماندگاری انقلاب اسلامی را حاکمیت فرهنگ غدیر دانست و خاطر نشان کرد: امروز بحمدالله فضای سیاسی انقلاب اسلامی ، فضای بسیار مطلوبی است ؛ از سویی شاهد انزوا و عقب‌نشینی جبهه استکبار و اقتدار ،رشد و بالندگی جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی از سوی دیگر هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با تاکید بر این که بیان واقعیت ها و وضعیت فعلی انقلاب اسلامی در برابر جبهه استکبار بدون هیچگونه بزرگنمایی می تواند شکوه و عظمت این انقلاب الهام‌بخش را نمایان کند گفت : شکار پهپاد متجاوز امریکایی و توقیف نفتکش متخلف انگلیسی که اخیراً صورت گرفت اقتدار ایران اسلامی برابر جبهه استکبار را به نمایش گذاشت.
وی افزود: بنده هم با رزمندگانی که پهپاد متجاوزآمریکایی را سرنگون کردند و هم کسانی که کشتی متخلف انگلیسی را توقیف کردند صحبت کردم؛ همه آنها این اقدامات بزرگ را نتیجه توکل به خدا می‌دانستند.
حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که امروز عنوان بسیجی عنوانی افتخار آمیز است بیان داشت: بسیج مظهر قدرت الهی ، تجلی حرکت مردمی و برخوردار از نقش تعیین کننده‌ای در ماندگاری انقلاب اسلامی است و بسیجی ایمانی راسخ ، بصیرتی نافذ ،روحیه جهادی، عاشورایی و ولایی و مردمی بودن را به همراه دارد.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه در دوران کنونی که دشمنان جبهه فرهنگی را برابر ما گشوده اند ،بسیجیان از نقش و جایگاه ویژه ای برای مقابله با تهدیدات این عرصه برخوردارند ،تصریح کرد: علاوه بر بسیج طلاب که از دوران دفاع مقدس شکل گرفته است ،نزدیک به پنج سال است که بسیج اساتید حوزه های علمیه تشکیل شده و بحمدالله امروز مورد استقبال و تایید مراجع و علما بوده و نقش های مهم و موثری را در صحنه های انقلاب اسلامی ایفا کرده است. وی با تاکید بر این که با هدایت ها و رهنمودهای راهگشای مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) وحدت ملی برابر استکبار شکل گرفته است و گفتمان مقاومت به منطق مقاومت مبدل شده است گفت: این دستاوردهای مهم و ارزشمند ثمره تدبیر ،هدایت و راهنمایی های رهبری معظم انقلاب اسلامی و همراهی مردم و مسئولین است. حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی یکی از مهمترین اقداماتی که سپاه در مرحله جدید به آن شتاب بخشیده را عرصه خدمت رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: پاسداران خدمت رسانی به مردم را از مهمترین رسالت‌های پاسداری خود در پاسداری از انقلاب اسلامی می‌دانند.

کد مطلب: 110405
 
Share/Save/Bookmark