میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
 
 
حسن‌بیگی:
مراکز نظامی جزو خطوط قرمز امنیت ملی ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مراکز نظامی جزو خطوط قرمز نظام و امنیت ملی کشور ماست؛ گفت: ایران هرگز در برابر خواسته‌های آمریکا کوتاه نمی‌آید.
به گزارش فارس، ابوالفضل حسن‌بیگی با اشاره به ادعای اخیر غربی‌ها برای بازدید از مراکز نظامی جمهوری اسلامی اسلامی ایران در راستای اجرای برجام، اظهار داشت: مذاکرات ایران و ۱+۵ صرفاً در رابطه با انرژی هسته‌ای بوده است و برجام هم براساس موضوع هسته‌ای بین طرفین منعقد شد، در هیچ جای برجام نامی غیر از مراکز هسته‌ای ذکر نشده است.
وی افزود: فلذا هر نوع ادعا و هر نوع سخنی پیرامون هر مکان دیگری اعم از مکان‌های حیاتی، استراتژیک و مکان‌های سرّی و به کلی سرّی ممنوع است و جزو خطوط قرمز منافع ملی و امنیت ملی کشور ماست، آقای آمانو دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بارها تأکید کرده که ایران در برجام به مُرّ قانون عمل کرده است.
حسن‌بیگی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در برجام سر سوزنی بهانه به دست هیچ کشوری نداده و نمی‌دهد، تصریح کرد: دنیا هم باید بداند اگر قرار بر این باشد آمریکا با حرف‌های واهی، تهمت‌ها، توهین‌ها و گزارشات کذب علیه برنامه هسته‌ای ما ادامه دهد، جمهوری اسلامی ایران هرگز در برابر خواسته‌های آنان کوتاه نمی‌آید و تحت هیچ شرایطی از حقوق حقّه خودش چشم‌پوشی نمی‌کند.
وی اضافه کرد: اگر ترامپ به دنبال این است که با فشارهای روانی افکار عمومی جهان را تغییر دهد، قطعاً تیرش به سنگ خورده و محکوم خواهد شد؛ مراکز نظامی همه کشورها به عنوان مراکز حیاتی و سرّی آن کشورهاست و تحت هیچ شرایطی به هیچ کشور و هیچ اجنبی اجازه نمی‌دهد که وارد حریم دفاعی و امنیتی خودش بشود.

کد مطلب: 100901
 
Share/Save/Bookmark