میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲
 
 
علی‌اکبری:
سلبریتی‌ها مسیر انقلاب اسلامی را به کلی فراموش کرده اند

تهیه‌کننده سینما و تلویزیون درپی انتقاد افکار عمومی از چالشی به نام «سلبریتی‌ها» گفت: سلبریتی‌ها مسیر انقلاب اسلامی را به کلی فراموش کرده‌اند، آن‌ها نمی‌توانند جای مردم تصمیم بگیرند و حکم دهند، حرکات آن‌ها شبیه حرکات و رفتار چهره‌های قبل از انقلاب اسلامی در سینماست، سلبریتی‌ها نباید در هر موضوعی وارد شوند و اظهارنظر نمایند.
محسن علی‌اکبری افزود: بنده به عنوان فردی که طی ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی سعی کرده‌ام در سینما و تلویزیون و به طور کل حوزه فرهنگ و هنر، فرهنگ اسلامی را رواج دهم نمی‌توانم این رفتارهای عجیب برخی سلبریتی‌ها را هضم کنم. این فرهنگ سلبریتی‌محوری فرهنگی طاغوتی است که در دوران رژیم ستمشاهی در سینمای کشور رواج داشت.
تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی «همیشه پای یک زن در میان است» و «تلفن همراه رئیس‌جمهور» ادامه داد: ما انقلاب کردیم که همه عادات و فرهنگ‌های دوران رژیم ستمشاهی را فراموش کنیم، اصلاً یکی از دلایل اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی که به اذعان بسیاری از متخصصان انقلابی فرهنگی بود تغییر وضعیت در عرصه فرهنگ و هنر و سینما و تلویزیون بود. حالا چه شده که پس از این همه سال دوباره همان فرهنگ منحوس دوران طاغوت در حوزه فرهنگ و هنر رواج پیدا کرده است؟
علی‌اکبری سپس با تأکید بر اینکه کسانی که شهرت و محبوبیت شان را مدیون این نظام و انقلاب اسلامی هستند نباید علیه آن فعالیت کنند تصریح کرد: متأسفانه این دسته افراد در حوزه‌ها و مواردی ورود می‌کنند که اصلاً در شأن و جایگاه هنری‌شان نیست؛ ما بارها شاهد آن بوده‌ایم که از مبحث انتخابات گرفته که مسأله‌ای سیاسی است تا مباحث متعدد اجتماعی و... آن‌ها اظهارنظرهایی کرده اند که به هیچ عنوان به نفع و صلاحدید کشور و جامعه نبوده و بنده معتقدم مراجع ذی‌صلاح باید به این مسأله رسیدگی کنند و قانونی باید تدوین شود تا دیگر هیچ چهره مشهوری اجازه دخالت و اظهارنظر در حوزه‌های غیرتخصصی خود را نداشته باشد.
این سینماگر خاطرنشان کرد: به عنوان مثال اگر یک پزشک متخصص قلب راجع به رشته خودش اظهارنظر کند، کاری درست و اخلاقی و دینی است اما این پزشک به هیچ عنوان این حق و اجازه را ندارد تا مثلاً در حوزه سدسازی دخالت کند چراکه نه سوادی در این زمینه دارد نه دانشی و در نهایت هم باعث می‌شود نگاه خوب مردم نسبت به جامعه پزشکی از بین برود.
تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی «وکیل مدافع» و «کتاب قانون» در همین راستا تأکید کرد: یک سینماگر هم همین حکم را دارد و نباید در مواردی ورود کند که از آن اطلاع کامل ندارد؛ یک سینماگر نباید برخلاف ارزش‌های دینی و اسلامی رفتار کند و اگر اینگونه کارها را انجام می‌دهد باید برخوردی جدی و قاطع با وی صورت گیرد و این خواسته مردم و کسانی است که انقلاب کردند و برای این انقلاب خون‌ها دادند. وی متذکر شد: حقوق اسلامی به ما اجازه نمی‌دهد راجع به مسأله‌ای که از آن هیچ سررشته‌ای نداریم اظهار نظر کنیم؛ ما برای پاسداشت ارزش‌ها انقلاب کردیم و کسانی که این ارزش‌ها را مورد اهانت قرار می‌دهند باید مورد موأخذه قانون قرار بگیرند.

کد مطلب: 109281
 
Share/Save/Bookmark