میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۹
 
 
معاون رئیس‌جمهور:
اخبار در مورد کابینه گمانه‌زنی رسانه‌ای است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، گفت: اخبار و گزارش‌هایی که در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی درباره کابینه جدید و وزیران پیشنهادی مطرح می‌شود، فعلا گمانه زنی است.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، حسینعلی امیری که در شورای معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی سخن می‌گفت، اظهار کرد: رئیس‌جمهور در حال بررسی و رایزنی برای معرفی کابینه جدید هستند ولی فهرست‌ها و اخبار و گزارش‌هایی که در این زمینه در سایت‌ها و رسانه‌ها منتشر می‌شود، فعلا گمانه‌زنی است و بعضا هم با اهداف خاصی منتشر می‌شود.
وی گفت: بر اساس ماده ۲۰۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس‌جمهور ظرف دو هفته پس از انجام مراسم تحلیف اسامی وزیران پیشنهادی را به همراه شرح حال هر یک از وزیران و برنامه دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌نماید. شروع این دو هفته می‌تواند بعد از مراسم تحلیف باشد.
وی اظهار داشت: یک هفته پس از ارائه فهرست وزیران پیشنهادی توسط رئیس‌جمهور، جلسات مجلس برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای وزیران بطور متوالی تشکیل می‌شود.
براساس قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، با پیشنهاد رئیس مجلس و تصویب نمایندگان، جلسات رای اعتماد بصورت صبح و بعدازظهر برگزار خواهد شد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور روابط نزدیک و سازنده با مجلس شورای اسلامی را یکی از سیاست‌های اصلی دولت و تدبیر و امید خواند و اظهار داشت: خوشبختانه سطح تعاملات دولت و مجلس ارتقای خوبی یافته است و ما امیدواریم این تعاملات در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد و این روند می‌تواند در حل مسائل و مشکلات کشور تاثیر بسزایی داشته باشد.
امیری با قدردانی از تلاش‌های معاونین پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در دولت یازدهم افزود: مطمئنا طی روزهای آینده اوج کار معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و معاونت‌های پارلمانی دستگاه‌های اجرایی خواهد بود که امیدواریم همکاری نزدیک میان دستگاه‌های مختلف با هیات رئیسه، فراکسیون‌ها، کمیسیون‌های تخصصی مجلس و مجامع استانی نمایندگان، آثار مثبت خود را در کلیه مناسبات دولت و مجلس نشان دهد.
وی گفت: مطمئنا تعامل سازنده میان قوای مختلف و از جمله میان دولت و مجلس می‌تواند به تحقق هرچه بهتر و سریع‌تر اهداف انقلاب، آرمان‌های حضرت امام(ره)، منویات مقام معظم رهبری و برنامه‌های رئیس‌جمهور منتخب ملت کمک کند.
معاون امور مجلس رئیس‌جمهور همچنین بر ضرورت رسیدگی سریع و دقیق به درخواست‌ها و نامه‌های نمایندگان محترم تاکید کرد و افزود: همه ما باید تلاش کنیم بر اساس قوانین و مقررات به مشکلات، بویژه مشکلاتی که توسط نمایندگان مردم منعکس می‌شود رسیدگی کنیم ولی در عین حال مراقبت نماییم که برخی مناسبات غیررسمی به روند منطقی امور آسیب نزند.
دهدشتی مدیرکل دفتر ویژه دولت در مجلس نیز گزارشی تطبیقی از تعداد سوالات و تذاکرات نمایندگان مجلس از مقامات اجرایی در دولت‌های یازدهم، دهم و نهم ارائه کرد.
در این جلسه همچنین هر یک از معاونان پارلمانی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مطالبی را در مورد عملکرد خود و نحوه تعامل بهتر با مجلس شورای اسلامی بویژه در ایام تحلیف و رای اعتماد به کابینه جدید، ارائه و از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های کارشناسی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری برای ارتقای و تسهیل روابط دولت و مجلس قدردانی کردند.

کد مطلب: 100082
 
Share/Save/Bookmark