میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۹
 
 
حاج احمد متوسلیان تا تابستان سال ۹۵ زنده بوده است
ردیابی محل اسارت ۴ دیپلمات ربوده شده
ردیابی محل اسارت ۴ دیپلمات ربوده شده
 

اوایل خردادماه سایت‌های خبری به نقل از سردار حسین دهقان وزیر دفاع، اعلام کردند: "سردار احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات دیگر ایرانی زنده و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند".
سرنخ فرمانده اسبق سپاه| حدود سه ماه بعد (بامداد چهاردهم شهریورماه) بود که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتی در حساب توئیتر شخصی خود نوشت: اخیرا اطلاعاتی از حاج احمد متوسلیان به دست آمده و امیدواریم سرنخ‌ها به جایی برسد. فرمانده اسبق سپاه بر این نکته نیز تاکید کرد که "نسبت به گذشته امیدوارتر شدیم".
زنده ماندن متوسلیان برای اسرائیل مهم است| جواد کریمی‌قدوسی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به جد پیگیر وضعیت حاج احمد متوسلیان است، ضمن تایید دو گزاره فوق به میزان می‌گوید: "هیچ رژیم و کشوری در صورت در اختیار داشتن چنین افراد مهمی به کشتن‌شان در مخفیگاه‌ها "هیچ وقت" فکر نمی‌کند چون مردن این شخصیت‌های برجسته و دارای اهمیت هیچ فایده‌ای برای آنها ندارد از این رو تحلیل بنده این است که اسرائیل تمام سعی و همت خود را به کار گرفته تا حاج احمد متوسلیان و همراهانش را زنده نگه دارد و از این موضوع به عنوان امتیاز استفاده کند."
به حاج احمد متوسلیان نگویید شهید| علاوه بر این‌ها، اخیرا هفته‌نامه خط حزب‌الله در سی و نهمین شماره خود بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب درباره‌ی حاج احمد متوسلیان در آذرماه ۱۳۷۵ در دیدار جمعی از خانواده شهدای سپاه پاسداران را منتشر کرده است؛ رهبر انقلاب در این رابطه فرمودند: «ما منتظریم که آقای حاج احمد متوسّلیان ان‌شاءا... بیاید؛ نگویید شهید، ما که خبر نداریم از شهادت ایشان. خداوند ان‌شاءا... که فرزند شما را - هرجا که هست، هرجور که هست - مشمول لطف و فضل خودش قرار بدهد. ما کـه آرزو میکنیم ان‌شاءا... خداوند این جوان مؤمن و صالح را برگرداند».
خبر داغ مشاور سابق رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح| ابوالفضل حسن‌بیگی مشاور عالی سابق رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ضمن تایید دو گزاره فوق با اشاره به مذاکرات ایران برای آزادسازی ۴ دیپلمات ربوده شده به خبرگزاری میزان می‌گوید: "جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال این است که تحت هر شرایطی حاج احمد متوسلیان را آزاد کند؛ دلیل آن هم این است که برخی از زندانیانی که از بند زندان‌های رژیم اشغالگر قدس آزاد شدند، ایشان را در سالیان و حتی دو سال گذشته "زنده" دیده‌اند."
محل اسارت متوسلیان و همراهانش در تابستان ۹۵| بنا به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران اسنادی در اختیار دارد که زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همراهانش را تا ابتدای تابستان سال ۹۵ تایید می‌کند. در این اسناد محل اسارت حاج احمد متوسلیان و همراهانش معلوم است.
مجتبی ذوالنور با بیان اینکه اسنادی در اختیار داریم که تایید می‌کند حاج احمد متوسلیان و همراهانش زنده هستند، اظهار داشت: آخرین بار اوایل تابستان اطلاعاتی دریافت کردیم که زنده بودن وی را تایید می‌کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: ما موضوع را بیشتر از طریق لیبی پیگیری می‌کنیم اگر چه حزب‌الله لبنان هم به دلیل ارتباطات دولتی و نفوذ خاصی که از نظر اطلاعاتی در منطقه دارد و با کابینه دوم ارتباط دارد با ما مساعدت می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه در این دوره مجلس پیگیری و نتیجه گیری وضعیت حاج احمد متوسلیان و همراهانش جدی است، بیان داشت: توصیه هایی از طرف بنیاد شهید انقلاب اسلامی، وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شده است و این نهادها از ابعاد مختلف کار را پیگیری کرده‌اند.
ذوالنور با بیان اینکه مقصر اصلی رژیم صهیونیستی است و مطالبه‌گری ما از آنهاست تصریح کرد: اظهارات و اسنادی که بعضی از دستگاه‌های ما به دست آورده‌اند تأییدکننده زنده بودن حاج احمد متوسلیان است و ما این را از رژیم اشغالگر قدس مطالبه می‌کنیم چون فالانژها تحت نفوذ رژیم اشغالگر قدس زنده‌یاد حاج احمد متوسلیان و همراهانش را ربودند.
وی تصریح کرد: جاهای مثل لیبی هم که در این ماجرا دخالت داشتند باید پاسخگو باشند و با توجه به آشفتگی که در لیبی بعد از سقوط قذافی بوجود آمد و هنوز آرامش و ثبات ندارد کسی پاسخگو نیست و کار سخت تر شده چون ما هم به صورت مستقیم با صهیونیست‌ها ارتباطی نداریم.
ذوالنور ادامه داد: از کانال‌های مختلف این موضوع را پیگیری کرده‌ایم که این حق مسلم ماست که سردار بزرگ حاج احمد متوسلیان را در آغوش خود بگیرند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی سال‌های سال این موضوع را پیگیری کرده است، اظهار داشت: دستگاه‌های دیگر هم در این زمینه فعال هستند ولی کمیسیون به صورت مستقیم نمی‌تواند ارتباطی در این زمینه ایجاد کند و این دستگاه‌های امنیتی اطلاعاتی و وزارت خارجه هستند که باید موضوع را پیگیری کنند و پیگیری‌های وزارت خارجه به عنوان محور تلاش دستگاه‌های امنیتی و نظامی ما نقش ویژه‌ای خواهد داشت.

کد مطلب: 97508
 
Share/Save/Bookmark