میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۶
 
 
بریدن گوش کودک زباله‌گرد توسط ماموران شهرداری
به کدامین گناه
روز گذشته فیلمی در فضای مجازی پخش شد مبنی بر اینکه ماموران شهرداری منطقه ۳ تهران گوش یک نوجوان که زباله‌ها را...

روز گذشته فیلمی در فضای مجازی پخش شد مبنی بر اینکه ماموران شهرداری منطقه ۳ تهران گوش یک نوجوان که زباله‌ها را جست‌وجو می‌کرده و متاسفانه روزی خود را از این راه در می‌آورده با تیغ بریده‌اند که این موضوع تاسف‌بار و دلخراش به حدی بین کاربران توسعه یافت که حتی واکنش یکی از اعضای شورای شهر را هم برانگیخت.
در این رابطه رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران از پیگیری موضوع بریده شدن گوش کودک زباله‌گرد خبر داد. الهام فخاری گفت: من با شهردار منطقه ۳ صحبت کردم و قرار شد که پیگیری‌های لازم را در مورد صحت و سقم این ادعا انجام دهد. وی با بیان اینکه بعضا دیده می‌شود که پیمانکاران وظایف خود را به پیمانکاران درجه ۲ و ۳ واگذار می‌کنند و حتی از اتباع بیگانه بهره‌کشی می‌شود، گفت: باید مدل نظارتی‌مان را موثرتر کنیم و قطعا این مهم پیگیری می‌شود.
همچنین معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه ٣ در این رابطه گفت: در صورت اثبات موضوع با فرد خاطی به شدت و بدون اغماض برخورد می‌شود. عدالت امیرخانی اظهار کرد: در مورد این کلیپ که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است، تاکنون هیچگونه مراجعه و شکایتی از سوی کسی به شهرداری نداشتیم و ما هم از طریق شبکه‌های اجتماعی در جریان این موضوع قرار گرفتیم و دستور پیگیری این موضوع را دادیم.
وی افزود: در اولین گام باید این کودک را پیدا کنیم تا جزئیات ماجرا را از زبان خودش بشنویم که تا این لحظه پیگیری‌های ما برای یافتن این کودک بی‌نتیجه بوده است، از همین رو از شهروندان می‌خواهیم در صورت اطلاع از این فرد، او را به شهرداری منطقه ۳ معرفی کنند یا اینکه با اعلام محل اسکانش ما به آنجا برویم.
شاید اگر آن روز که برخی برای تخریب دیگر کاندیداها موضوع برخورد مامورین سدمعبر شهرستان دیگری را به تهران ربط نمی‌دادند و با رسوایی اطلاعات غلطی که به بهانه رای‌آوری پخش کردند رو‌به‌رو شده و از افکار عمومی و مسئولان دلسوز سیلی واقعی می‌خوردند امروز شاهد چنین برخورد شنیع و دلخراشی که حتی شنیدنش هم زجرآور است، نبودیم.
شاید اگر آن روز از دختر مظلوم وارداتچی وزیر دفاع نمی‌کردند و روزی که مامورین شهرداری خانه را روی سر صاحبخانه خراب کردند جزایشان را می‌دیدند امروز به راحتی با احساسات مردم و البته آبروی کشور به واسطه تخلف یک مسئول! بازی نمی‌شد.
اگر آن روزی که رئیس دولت در نقش کاندیدا به وعده #آنچنان_رونق اقتصادی عمل می‌کرد، این نوجوان به جای گردش در سطح شهر و گشتن در سطل‌های زباله در مدرسه دنبال درس خواندن و گردش‌های دانش‌آموزی بود و با چنین صحنه خشن و آبروبری روبه‌رو نمی‌شدیم.
حالا اما انگار به جای پاسخگویی و عذرخواهی کار به جایی رسیده که به جای تذکر و یا همراهی با این قشر ضعیف گوش‌های آنها توسط مسئولینی که خودشان در به وجود آمدن شرایط بد اقتصادی دخیل هستند بریده می‌شود و دست آخر شاید با فشار افکار عمومی بخیه ‌بخورد. مخابره شدن چنین تصاویری از مسئولین در افکار عمومی هر چند که خاطی مسئول دولتی یا پیمانکار و یا بخش خصوصی باشد، چنین تصوری را برای مردم ایجاد می‌کند که مسئولینشان صدای خرد شدن استخوان‌های قشر ضعیف جامعه را نمی‌شنوند و فقط آمارهای کاغذی می‌دهند و وعده‌های الکی.
حالا وقت آن است که حضرات به فکر دیدن این قشر باشند تا مبادا سیلی محکمی بخورند و گوششان از شدت آن کرتر از امروز شود. راستی از ریشه‌کن شدن فقر مطلق چه خبر؟

نویسنده: محسن رجبی

کد مطلب: 105889
 
Share/Save/Bookmark