میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۰
 
 
روز گذشته صورت گرفت
ورود پیکر مطهر ۱۶۵ شهید دفاع‌مقدس به خاک کشور

پیکر مطهر ۱۶۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع‌مقدس روز گذشته از طریق آبراه اروند وارد خاک کشور شد.
پیکر مطهر ۱۶۵ شهید تازه تفحص شده که در روزهای اخیر توسط گروه‌های تفحص کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در استان‌های بصره و العماره عراق کشف شده با استقبال جمع کثیری از زایران راهیان نور، مردم شهید پرور آبادان، خرمشهر، اروندکنار و مینوشهر قرار روبرو شد.
فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به شهدای تازه تفحص شده که وارد کشور شدند، گفت: تعدادی از پیکر این شهدا برای زیارت کاروان‌های راهیان نور به معراج‌الشهدای اهواز منتقل و مابقی برای شناسایی به معراج الشهدای تهران منتقل می‌شود.
سردار سیدمحمد باقرزاده، در حاشیه مراسم استقبال از پیکر ۱۶۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع‌مقدس در گفت‌وگو با پویا، گفت: پیکر شهدایی که طی روزهای اخیر پیدا شدند در مناطق عملیاتی کربلای۴در جزایر اروند شامل ام‌الرصاص و سهیل، همچنین منطقه عملیاتی رمضان در کتیبان، محور شرق دجله و در عملیات‌های بدر و خیبر و عملیات محرم در محور زبیدات عراق کاوش شدند.
وی افزود: عملیات شناسایی بخشی از پیکر شهدا انجام شده و بخش دیگری از این شهدا نیز تا یک‌ماه آینده شناسایی خواهند شد. تعدادی از پیکر این شهدا برای زیارت کاروان‌های راهیان نور به معراج‌الشهدای اهواز منتقل و مابقی پیکر مطهر شهدا برای شناسایی به معراج الشهدای تهران منتقل می‌شود.
سردار باقرزاده در ادامه با بیان اینکه تفاوتی بین شهدا وجود ندارد گفت: تعدادی از این شهدای تازه تفحص شده از شهدای غواص، تعدادی از شهدای عملیات کربلای ۴، تعدادی از شهدای تک پشتیبانی عملیات والفجر۸ و بخش عظیمی از این شهدا رزمندگان خراسانی و کرمانی هستند.
باقرزاده درخصوص عملیات تفحص اخیر که منجر به کشف پیکر مطهر ۲۱ شهید شده است، گفت: این شهدا در منطقه عملیاتی مسلم بن عقیل و کربلای۶ و در محور عملیاتی کهنه ریک، سلمان کشته، سان واوا،۴۰۲ و ارتفاعات مقابل سومار در شهر مندلی عراق پیدا شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه احتمال افزایش پیکر این شهدا وجود دارد ادامه داد: مراسم تشییع پیکر این شهدا احتمالاً در سال آینده و همزمان با سالگرد شهادت شهیدان پازوکی و شمسی‌پور خواهد بود و مردم استان همدان از پیکر مطهر این شهدا استقبال خواهند کرد.

کد مطلب: 98778
 
Share/Save/Bookmark