میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۳
 
 
ساکنان غزه سومین سالگرد پیروزی در جنگ ۵۱ روزه را گرامی داشتند
مقاومت راه ‌برگشت‌ناپذیر فلسطین
مقاومت راه ‌برگشت‌ناپذیر فلسطین
 

ساکنان غزه سومین سالگرد پیروزی بر ارتش صهیونیستی را با فریاد ادامه مقاومت گرامی داشتند حماس در سومین سالگرد جنگ ۵۱ روزه علیه نوار غزه اعلام کرد: مقاومت امروز قویتر شده و هر جنگی توسط دشمن تحمیل شود، شکست خواهد خورد.
«عبداللطیف القانوع» سخنگوی حماس در سومین سالگرد جنگ ۲۰۱۴ علیه نوار غزه اعلام کرد مقاومت فلسطین امروز قویتر از قبل است.
القانوع در بیانیه‌ خود اعلام کرد: هر جنگی که دشمن بر ما تحمیل کند در برابر ضربات مقاومت و ایستادگی ملت ما شکست خواهد خورد. جنگ اسرائیلی علیه نوار غزه در تابستان ۲۰۱۴ ، اهداف رژیم اشغالگر صهیونیستی را کنار زد و جنایتکار بودن آن را برای تمام جهان آشکار کرد.
وی تأکید کرد ملت فلسطین در مقاومت برابر رژیم اشغالگر تا تحقق تمام اهدافش مُصر است.
رژیم صهیونیستی در ۸ جولای ۲۰۱۴ تحت عنوان عملیات «صخره سخت» حمله ۵۱ روزه خود علیه نوار غزه را آغاز کرد و در این جنگ حدود ۲۳۰۰ فلسطینی شهید و نزدیک به ۱۱ هزار نفر مجروح شدند.
«کمیته‌های مقاومت برای آزادی فلسطین» نیز به این مناسبت اعلام کرد جنگ صهیونیستی علیه نوار غزه در تحقق اهداف خود شکست خورد و مقاومت فلسطین با حمایت مردمی، قدرتمند است و آن را انتخابی استراتژیک در مقابله با رژیم اشغالگر می‌داند.
سخنگوی شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین در سومین سالگرد جنگ ۲۰۱۴ علیه باریکه غزه با تأکید بر ادامه مقاومت مقابل اشغالگران اعلام کرد، این جنبش پس از جنگ ۵۱ روزه علیه باریکه غزه بار دیگر خود را تجهیز کرده است. «ابوحمزه» سخنگوی «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین درباره تمام شدن صبر این گردان‌ها به رژیم صهیونیستی هشدار داد و در ادامه تأکید کرد: سرایا القدس برای ورود به هر نبردی در راستای دفاع از منافع ملت و توقف تجاوزهای دشمن به سرزمین ما آماده است.
ابوحمزه در سومین سالگرد جنگ ۲۰۱۴ علیه نوار غزه اعلام کرد: سرایا القدس پس از «بنیان مرصوص» (نام عملیات این گردان‌ها در جنگ ۲۰۱۴) خود را به خوبی تجهیز کرده و برای دشمن صهیونیستی، غافلگیری‌های بسیاری را آماده کرده است. وی افزود: مقاومت در نبرد بنیان مرصوص که ۵۱ روز طول کشید موفق شد اسطوره «جنگ سریع و برق آسا» که دشمن صهیونیستی به آن افتخار می‌کرد را به جنگی فرسایشی تبدیل کند.
ابوحمزه در ادامه تصریح کرد: استراتژی دور کردن جنگ از جبهه داخلی صهیونیستی که دشمن به دنبال آن بود، با اصابت موشک‌های براق به عمق مواضع دشمن شکست خورد و بیش از ۲ ملیون صهیونیست را مجبور به پناه بردن به پناهگاه‌ها کرد.
وی سپس گفت: ما بر مقاومت مسلحانه به عنوان راه دفاع از سرزمین ، باز پس گرفتن مقدسات خود ، آزاد کردن اسرای خود و نیز تحقق آرزوهای ملت خود برای برگشتن به وطن تأکید داریم.رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ به بهانه‌های واهی ۵۱ روز به مردم بی‌پناه غزه حمله بی‌‌امان کرد؛ در این جنگ بیش از ۲۲۰۰ نفر شهید و نزدیک به ۱۱ هزار نفر مجروح شدند.
رژیم اسرائیل حمله خود را تحت عنوان «صخره سخت» علیه نوار غزه آغاز کرد و گروه‌های فلسطینی در قالب عملیات «بنیان مرصوص» و «العصف المأکول» پاسخ دادند. این تجاوز ۵۱ روزه نزدیک به ۲۲۶۰ شهید و نزدیک به ۱۱ هزار مجروح بر جای گذاشت. کودکان و زنان بخش زیادی از کشته شدگان را تشکیل دادند به نحوی که خبرها از شهادت ۵۰۰ کودک و بیش از ۲۵۰ زن حکایت داشت. رژیم صهیونیستی تعداد نظامیان کشته شده در جنگ غزه را ۶۴ نفر اعلام کرده و حماس این تعداد را ۱۶۱ نفر می‌داند این درحالی است که پایگاه خبری «پانورما» تعداد این افراد را بیش از ۶۰۰ نفر اعلام کرد.
خبر دیگر از فلسطین آنکه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به مصوبه یونسکو درباره شهر «الخلیل» حمله کرد و آن را «مزخرف» خواند. وی در پیامی ویدئویی در صفحه فیسبوک خود گفت: «این یکی دیگر از تصمیمات مزخرف است که به تصویب سازمان ملل رسید. یونسکو جمعه شهر «الخلیل» و مسجد ابراهیمی در کرانه باختری را در فهرست میراث جهانی قرار داد. دولت آمریکا قصد دارد به دلیل حکم «یونسکو» در شناختن شهر قدیمی «الخلیل» و «مسجد ابراهیمی» به عنوان «میراث جهانی»، در روابط خود با این نهاد وابسته به سازمان ملل تجدید نظر کند. رژیم صهیونیستی اعلام کرد در واکنش به تصمیم یونسکو برای قرار دادن بخش قدیمی شهر الخلیل در فهرست میراث جهانی در معرض خطر، در این شهر یک موزه تاریخ یهودیان خواهد ساخت.
خبر دیگر آنکه صهیونیست‌ها در جدیدترین جنایت خود و در پی یورش به یک منزل در کرانه باختری اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند و نوزاد این خانواده به دلیل استنشاق گاز سمی جان خود را از دست داد.
«عبد الرحمن محمود البرغوثی» نوزاد یک سال و ۹ ماهه فلسطینی از روستای «عابود» در شمال رام‌الله ، در پی یورش نظامیان رژیم صهیونیستی و شلیک گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شد. علیرغم اینکه حال این نوزاد بسیار بد بود نظامیان صهیونیست‌ در آن لحظه اجازه نداند نوزاد مذکور به بیمارستان منتقل شود و و این اقدام با تأخیر انجام شد.

کد مطلب: 99975
 
Share/Save/Bookmark