میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
ایتالیا و انگلیس در اعتصاب

بزرگان اروپا دوباره در بحران اعتصاب قرار گرفت چنانکه معلم‌های مدارس ابتدایی و مهد کودک در سراسر ایتالیا دیروز برای نخستین‌بار در سال جدید میلادی دست به اعتصاب زدند و در انگلیس کارکنان خطوط ریلی دست از کار کشیدند.
درپی اعتصاب معلم‌ها، دیروز مدارس ابتدایی و مهد کودک‌ها در نخستین روز از سال تحصیلی جدید بسته شده و معلم‌های معترض دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل وزارت آموزش و پرورش در رم زدند. تجمع‌های اعتراضی معلم‌ها همچنین در سایر شهرهای بزرگ از جمله تورین، میلان، بولونیا، پالرمو، کالیاری، کاتانزارو و باری برگزار شده است. اتحادیه‌های کاری دلیل برگزاری این اعتصاب را "حکم شرم آور" هیات دولت در رابطه با فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد قبل از سال ۲۰۰۲ خواندند که براساس آن، با اینکه مدرک تحصیلی آنها برسمیت شناخته می‌شود اما نمی‌توانند وارد سهمیه رتبه‌بندی بشوند، شرایطی که امروز بیش از ۴۳ هزار معلم درگیر آن هستند.
این درحالی است که وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرده است که حکم هیات دولت هیچ تاثیری بر معلم‌های شاغل و آنهایی که در رتبه‌بندی ثبت‌نام شده‌اند ندارد. اعتصاب شامل مدارس ابتدایی و مهدها و مربوط به معلم هایی می‌شود که دارای مدرک دیپلم کارشناسی هستند که با احتساب ذخایر استخدام شده و اینکه پس از صدور حکم هیات دولت، باید معلم جانشین شوند. اعتصاب کارکنان پنج شرکت خطوط ریلی در انگلیس که از بامداد دیروز آغاز شد، سبب بروز اختلال و سرگردانی صدها هزار مسافر انگلیسی در این مسیر شده است.
این اعتصاب در اعتراض به طرح حذف "کنداکتورها" در ایستگاه‌های قطار و به خطر افتادن امنیت مسافران صورت می‌گیرد. براساس طرح دولت انگلیس، کارکنان بخش کنداکتور که مسئولیت اطمینان از بسته شدن درهای قطار را بر عهده‌دارند، می‌بایست به بخش‌های خدماتی منتقل شوند. به گفته منابع انگلیسی، این اعتصاب در روزهای چهارشنبه و جمعه ادامه خواهد یافت و به‌طور میانگین ۵۰ درصد خدمات راه‌آهن برقرار نخواهد بود.

کد مطلب: 102657
 
Share/Save/Bookmark