میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۳
 
 
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت خبر داد
انتقال شهدای حادثه تروریستی ناصریه به کشور از مرز شلمچه

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از انجام مقدمات برای انتقال پیکرهای شهدا و مجروحین حادثه تروریستی روز گذشته ناصریه عراق به مرز شلمچه خبر داد.
به گزارش مهر، محسن نظافتی درخصوص آخرین وضعیت آسیب‌دیدگان حادثه تروریستی ناصریه گفت: درپی این حادثه تروریستی متاسفانه ۱۰ تن از زائران ایرانی به شهادت رسیدند که ۹ تن از شهدا در قالب کاروان‌های آزاد و یک نفر با کاروان تحت نظر سازمان حج و زیارت به عراق اعزام شده بودند. وی افزود: در این حادثه ۱۰ زائر ایرانی مجروح شدند که ۸ نفر مربوط به کاروان آزاد و ۲ نفر مربوط به کاروان سازمان حج و زیارت هستند که ۹ نفر از مجروحان با آمبولانس‌های عراقی برای ادامه درمان در ایران به مرز شلمچه انتقال داده می شوند و یکی از مجروحان همچنان در بیمارستان عراق در حال مداوا خواهد بود.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت بیان کرد: هلال‌احمر و اورژانس استان خوزستان آماده امداد هوایی به آسیب‌دیدگان این حادثه هستند و مجروحان در صورت تشخیص کادر درمانی در خوزستان، برای ادامه درمان به شیراز و تهران انتقال داده خواهند شد. نظافتی همچنین اعلام کرد: پیکرهای شهدای این حادثه تروریستی در حال آماده سازی برای انتقال به کشور است.
مدیرکل عتبات سازمان حج همچنین اظهار داشت: کنسولگری ایران در بصره، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، ستاد شرکت شمسا در عراق(حج و زیارت)، مرکز پزشکی حج و زیارت در عراق، در خصوص امدادرسانی به آسیب دیدگان و پیگیری این حادثه تلاش جدی داشته اند.
نظافتی همچنین اسامی شهدا و مجروحین این حادثه را به شرح ذیل اعلام کرد:
شهدای کاروان آزاد شهر کوار استان فارس:
کهیار نیازی فرزند نگهدار
محمدحسن سرافراز فرزند غلامحسین
جهانشیر روستا فرزند ملک حسین
الله داد چراغی فرزند محمد حسین
ناهیده (یا مائده) کشاورز فرزند هاشم
رضا برون‌ده (درون‌ده) فرزند جعفر
رستمی
و همچنین دو نفر شهید مجهول‌الهویه احتمالا جهان رمضانی و مهریه غفاری
مجروحین کاروان آزاد شهر کبار استان فارس:
علیرضا شایسته خواه
اصغر عباسی
امیر حسین فقیهی
امین حسین فقیهی
فریدون غفاری
فریده رمضان پور
محسن کشاورز
صدیقه کشاورز
شهدای کاروان تحت نظر سازمان حج و زیارت از استان هرمزگان:
محمدیاسین روشی ۱۰ ساله (اعزام شده به ایران)
مجروحین کاروان تحت نظر سازمان حج و زیارت از استان هرمزگان:
حسین اکبرزاده (مدیر کاروان)
طیبه زحمتکش
سازمان حج و زیارت ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار این حادثه تروریستی، شفای عاجل مجروحین این حادثه را ازحضرت باری تعالی مسئلت دارد.
براساس اعلام رسانه‌های عراقی، این حمله تروریستی عصر پنج‌شنبه نخست در رستوران فدک در منطقه ناصریه که در غرب استان ذی‌قار عراق واقع شده و سپس در گیت بازرسی ناصریه با انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده، رخ داد.

کد مطلب: 100956
 
Share/Save/Bookmark