میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۷
 
 
اتمام حجت با سازشکاران و خیانت‌کاران به فلسطین
عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها حرام است
عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها حرام است
 

واکشن‌ها به خیانت سران ارتجاع عربی به فلسطین، جهان اسلام و جهان عرب همچنان اداره دارد چنانکه
آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین ، عادی‌سازی مناسبات با رژیم صهیونیستی را فعلی حرام و فتوا برای عادی‌سازی روابط با این رژیم را خیانت به امت اسلامی، خروج از دین خدا و دروغ بستن به اسلام دانست.
سکوت امت اسلامی مقابل عادی‌سازی روابط و در برابر فتوای عادی سازی، خیانت و جنایتی دیگر [ علیه مسلمانان ] است. وی اظهار داشت تجاوز صهیونیست‌ها علیه امت اسلامی همچنان باقی است و صهیونیست‌ها هویت مسلمانان را هدف گرفته اند و برای تسلط کامل بر مسلمانان و تحقیر آن‌ها تلاش می‌کنند.
آیت الله شیخ عیسی قاسم در یک ویدئو کنفرانس که برای مساله عادی‌سازی روابط برگزار شده بود و در آن ۱۴ تن از شخصیت‌های مذهبی کشورهای اسلامی شرکت داشتند، افزود: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی روشی آشکار برای از بین بردن مساله فلسطین است. وی خاطرنشان کرد: عادی‌سازی روابط روشی ظالمانه برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و قانونی شدن بقای آن و حتی توسعه تسلط آن بر جهان اسلام و عرب و محکومیت اسلام و جهان اسلام است. این عالم بحرینی ادامه داد: عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی یعنی محکوم کردن مقاومت در برابر اشغالگران و پذیرش نقش تخریبی که صهیونیست‌ها برای بی‌ثبات کردن منطقه و امت اسلامی انجام می‌دهند. آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند. همچنین تظاهرات دیگری در مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در ابین یمن به راه افتاد و نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات هستند، تلاش کردند مانع این اعتراضات شوند.در مقابل نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب که تحت حمایت امارات هستند، تلاش کردند راهپیمایی‌ها علیه عادی‌سازی را ناکام بگذارند.
در این میان رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از یک مقام اماراتی گزارش دادند که «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی به زودی به قدس اشغالی سفر خواهد کرد. این مقام اماراتی نیز گفت که توافق سازش ابوظبی با تل آویو طی ماه جاری میلادی در کاخ سفید به امضا خواهند رسید.
خبر دیگر آنگه عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» و سخنگوی حماس به انتقادات دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس از مواضع شرکت‌کنندگان در نشست بیروت واکنش نشان دادند. «نایف الحجرف» دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس مدعی شد برخی شرکت‌کنندگان در نشست گروه‌های فلسطینی در بیروت دست به تهدید و تحریک ‌آفرینی زده‌اند و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان باید به خاطر این موضوع عذرخواهی کند.«واصل یوسف» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» در واکنش به این موضوع گفت: اظهارات «الحجرف» نابجاست. وی افزود، نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی با حضور محمود عباس نشستی مهم بود که برای مقابله با خطرات معامله قرن و مقابله با عادی‌سازی روابط تشکیل شد.«حازم قاسم» سخنگوی حماس نیز در واکنش به اظهارات الحجرف گفت، مواضع حماس و دیگر گروه‌‌های فلسطینی در رد توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی مواضع ملی اصیل بود. سازش کاری بر خی سران عرب در حالی صورت می‌گیرد که سران صهیونیست‌ها در داخل نیز محبوبیتی ندارد چنانکه پیمایش افکارسنجی جدید در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد اکثر صهیونیست‌ها از بی‌کفایتی‌های نخست‌وزیر خود ناراضی و به آینده نیز بدبین هستند.در کنار تظاهرات هفتگی در فلسطین اشغالی در اعتراض به نحوه عملکرد کابینه تل‌آویو در مقابله با شیوع ویروس کرونا و همچنین پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نظرسنجی‌ها هم نارضایتی اکثر صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد. لازم به ذکر است شبکه «الجزیره» گزارش داد که نظامیان رژیم صهیونیستی بیش از ۵۰ فلسطینی از جمله چند عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را دستگیر کرده‌اند.
طبق گزارش خبرنگار الجزیره، نیروهای رژیم صهیونیستی بیش از پنجاه فلسطینی از جمله دو نماینده و چند عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را دستگیر کرده‌اند.خبرگزاری «صفا» نیز در این خصوص گزارش داد که صبح امروز نظامیان صهیونیست با یورش به برخی مناطق استان «الخلیل» (جنوب کرانه باختری) بیش از ۳۰ تن از جمله چند اسیر آزادشده، برخی نمایندگان مجلس قانون‌گذاری و چند عضو ارشد حماس را دستگیر کرده‌اند.

کد مطلب: 115257
 
Share/Save/Bookmark