میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۳
 
 
اجازه نمی‌دهیم دفتر اتحادیه اروپا به لانه جاسوسی تبدیل شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: اگر اروپایی‌ها درخواست رسمی بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا را به مقامات ایران تقدیم کنند، حتما آن را با در نظر گرفتن منافع کشورمان بررسی می‌کنیم.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به بازگشایی دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در تهران، گفت: سفیران کشورهای اروپایی در نشستی مشترک با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درخواست کردند که دفتر اتحادیه اروپا در ایران مجددا بازگشایی شود.
وی افزود: ما بلافاصله اعلام کردیم که به عنوان کمیسیون امنیت ملی در این زمینه به آنها کمک خواهیم کرد و این موضوع را در دولت و وزارت امور خارجه نیز مطرح کردیم.
فلاحت‌پیشه تصریح کرد: به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا بازگشایی دفتر ایران را در بودجه خود نگنجانده است و علی‌رغم آنکه بسیاری از اشخاص اروپایی مانند موگرینی درخواست بازگشایی این دفتر را دارند، باتوجه به عدم پذیرش ایران با این درخواست و نداشتن بودجه اروپا برای تاسیس دفتری در تهران، عملا تحقق این امر امکان‌پذیر نخواهد بود.
وی بیان کرد: اگر اروپایی‌ها درخواست رسمی بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا را به مقامات ایران تقدیم کنند، حتما آن را با در نظر گرفتن منافع کشورمان بررسی می‌کنیم. اکنون کشورها در زمینه پذیرش دیپلمات‌ها مختار عمل می‌کنند و ما نیز مجبور نیستیم تا نماینده هر کشوری را به خاک خود راه دهیم. باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 106671
 
Share/Save/Bookmark