میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴
 
 
ترزا و پیچ و خم ترمیم کابینه

ترمیم کابینه‌ای که نخست‌وزیر انگلیس از مدت‌ها پیش وعده داده بود به امری بی‌فایده و درهم‌برهم تبدیل شد زیرا او تعدادی چهره جدید به تیمش افزود و یک وزیر به جای آنکه پست جدیدش را بپذیرد استعفا داد!
جاستین گرینینگ، وزیر آموزش انگلیس به چهارمین وزیری تبدیل شد که از نوامبر کابینه ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس را ترک می‌کند. او پیش از این با درخواست انتقال به وزارت رفاه و حقوق بازنشستگی مخالفت کرده بود.
براساس گزارش رسانه‌ها، در همین حال جرمی هانت، وزیر بهداشت انگلیس ترزا می‌را در آخرین لحظه متقاعد کرد تا از طرح‌ها برای انتقال او به وزارت بازرگانی منصرف شود. اکثر وزرای ارشد او از جمله بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس، دیوید دیویس، وزیر بریگزیت و فیلیپ هاموند، وزیر دارایی انگلیس در جریان ترمیم کابینه در سمت‌های خود ماندند.
نخست‌وزیر انگلیس آنچه را که دفترش "احیای" دولت خواند، پس از آن انجام داد که ماه گذشته در جریان رسوایی کشف تصاویر پورنوگرافی مربوط به سال ۲۰۰۸ از سیستم دامیان گرین، معاون خود را اخراج کرد. خروج او به دنبال استعفای وزیر دفاع و وزیر کمک‌رسانی انگلیس به دلیل رسوایی‌های دیگر در ماه‌ قبل از آن انجام شد.
نخست‌وزیر انگلیس امید داشت ترمیم کابینه بتواند اقتدار او را پیش از مذاکرات دشوار بریگزیت در سال جاری میلادی و پس از نتایج مفتضحانه‌اش در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۷ که به نابودی اکثریت پارلمانی حزبش انجامید، به دست آورد. یک توافق موقت درباره بریگزیت در ماه دسامبر به نظر می‌رسد جان تازه‌ای به او داد و برنامه ترمیم کابینه که از مدت‌ها پیش انتظار آن می‌رفت چیده شد. اما آن روز به شکل مضحکی آغاز شد چراکه حزب محافظه‌کار او نام رئیس‌ جدید خود را درپیامی توئیتری اعلام کرد و بعدا آن توئیت را حذف کرد و نام یک قانونگذار دیگر را در این پست جدید اعلام کرد. استیون کینیک، از قانونگذاران اپوزیسیون از حزب کارگر فورا در توئیتی نوشت: جای هیچگونه تعجبی نیست که ترزا می‌برای مذاکرات بریگزیت تقلا کند چراکه او حتی نمی‌تواند یک ترمیم کابینه صورت دهد.

کد مطلب: 102675
 
Share/Save/Bookmark