میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۶
 
 
پایگاه‌های عربستان سعودی زیر آتش موشک صمود

یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله از شلیک یک فروند موشک «صمود» به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در استان تعز واقع در غرب این کشور خبر داد.
یک منبع نظامی ارتش یمن به پایگاه خبری النجم الثاقب گفته که موشک صمود از سوی یگان‌ موشکی ارتش یمن و انصارالله به سمت محل تجمع مزدوران سعودی در اردوگاه «یفرس» در منطقه جبل حبشی استان تعز شلیک شد.یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله اعلام کرد که موشک صمود در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۶ وارد خط مقاومت شد. طول موشک چهار متر و قطرش ۵۵۵ میلیمتر است. وزن سر جنگی ۳۰۰ کیلوگرم و وزن کلی موشک یک تن است. برد موشک صمود ۳۸ کیلومتر است.
خبرگزاری دولتی عربستان «واس» به نقل از مسئولان نظامی سعودی به کشته شدن دو نفر از نظامیان این کشور در مرزهای یمن اذعان کرد. یک فروند موشک «زلزال۱» ارتش یمن نیز به سمت محل تجمع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه «المتون» استان الجوف شلیک شد.
یک منبع نظامی یمن می‎گوید، موشک «زلزال۱» دقیقا به هدف مورد نظر در منطقه مزویه در المتون اصابت کرد و تعدادی از «مزدوران» وابسته به دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی کشته شدند. یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله صبح دیروز نیز یک فروند موشک بومی‌ساز «صمود» را به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان و مزدوران در استان تعز شلیک کرد.
نیروهای موشکی و توپخانه‌ای ارتش یمن و انصارالله دو فروند موشک «اروگان» و یک فروند موشک «زلزال۲» و چندین گلوله توپ و موشک «کاتیوشا» به مواضع نظامیان عربستان و شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی شلیک کردند که در پی آن بیش از ۱۰۰ نفر کشته و یا زخمی شدند.
خبر دیگر آنکه رئیس دیده‌بان حقوق بشر با انتشار پیامی ائتلاف ضد یمن به سرکردگی عربستان سعودی را به دلیل پدید آوردن شرایط سخت برای کودکان یمنی مورد انتقاد قرار داد. «کنت راث» نوشت: از ائتلاف به رهبری عربستان تشکر می‌کنم، یک میلیون کودک یمنی با سوء تغذیه شدید در مناطق وبا زده زندگی می‌کنند. با توجه به فرار نظامیان سعودی از میادین جنگ در یمن و ناتوانی آنها در رودررو شدن با نیروهای انصارالله، این رژیم از سربازانی از کشورهای آمریکای لاتین برای این جنگ استفاده می‌کند.
این در حالی است که این رژیم جنگ تحمیلی یمن را که به بدترین فاجعه انسانی در خاورمیانه تبدیل شده به راه انداخته است میلیون‌ها نفر از مردم یمن در معرض گرسنگی قرار دارند.

کد مطلب: 100370
 
Share/Save/Bookmark