میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۶
 
 
نامه جمعی گسترده از فعالان رسانه‌ای به محمدباقر قالیباف
الگویی قابل اعتنا از مدیریت جهادی فراروی مدیران کشور قرار گرفته است

 جمعی از فعالان رسانه‌ای در نامه‌‌ای به شهردار سابق تهران تأکید کرده‌اند که مدیریت جهادی و انقلابی وی بر شهر توانست کیفیت زندگی مردم را ارتقا ببخشد و در عین حال مدیریت شهری را از یک نهاد فنی و خدماتی به یک نهاد اجتماعی و فرهنگی تبدیل کند.
جمعی از فعالان رسانه‌ای در نامه‌ا‌ی به محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران با اشاره به توسعه همه‌‌جانبه این شهر در دوران مدیریت وی تصریح کرده‌اند: مدیریت شهری طی یک دهه گذشته در حوزه تونل‌سازی، راه‌سازی، مترو و زیرساخت‌ها و فضای سبز و مراکز تفریحی و... تا توجه به موضوعات اساسی انقلاب اسلامی از جمله فرهنگ دفاع‌مقدس و فرهنگ اهل‌بیت(ع)، فرهنگ جهاد، شهادت و استقامت یک الگوی قابل اعتنا از مدیریت جهادی را پیش‌ِروی مدیران کشور قرار داده است.
متن کامل نامه فعالان رسانه‌ای به شهردار سابق تهران به‌شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدا قوت آقای قالیباف
با سلام
۱۲ سال گذشت؛ امروز تهران مقابل چشم همگان است. مخالف و موافق شما اگر بر مدار انصاف باشد، توسعه همه‌جانبه شهر و کارآمدی مدیریت‌تان را تحسین و تمجید می‌کند.
مدیریت جهادی و انقلابی شما بر شهر، توانست کیفیت زندگی مردم را ارتقا ببخشد و در عین حال مدیریت شهری را از یک نهاد فنی و خدماتی، به یک نهاد اجتماعی و فرهنگی تبدیل کند. شهرداری تهران در این سال‌ها شهرسازی را با توجه به مؤلفه‌های انسانی و محتوای فرهنگی و هویتی مدیریت کرد و اجازه نداد عطش سیری‌ناپذیر توسعه غربی، شهر را از محتوا تهی کند.
مدیریت شهری طی یک دهه گذشته در حوزه تونل‌سازی، راه‌سازی، مترو و زیرساخت‌ها و فضای سبز و مراکز تفریحی و غیره تا توجه به موضوعات اساسی انقلاب اسلامی از جمله فرهنگ دفاع‌مقدس و فرهنگ اهل‌بیت، فرهنگ جهاد، شهادت و استقامت یک الگوی قابل اعتنا از مدیریت جهادی را پیشِ‌روی مدیران کشور قرار داده است.
نگاه "مردم‌محور" در توجه به فعالیت‌های اجتماعی و فقرزدایی به‌روش به‌کارگیری مشارکت مردمی و تأکید بر "محله‌محوری" و "مسجدمحوری" برای ایجاد علقه‌ها و تعلق‌های هویتی و شهری و شهروندی از جمله گام‌های بلندی است که طی این سال‌ها برداشته شده است.
برای اولین بار عمران و شهرسازی در تهران با داشتن پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار گرفت و اگرچه تا اهداف پیشِ‌رو راه زیادی مانده است اما این خیز کارشناسی و فرهنگی می‌تواند الگوی دیگر سازمان‌ها و نهادها قرار گیرد.
تهران امروز هم زیباست، هم توسعه‌یافته و هم برآمده از دغدغه‌های فرهنگی و این مرهون زحمات شبانه‌روزی شما برادر بزرگوار در این مسئولیت بااهمیت است.
امید است مدیریت شهری جدید بدون مرزبندی‌های ناصواب سیاسی و با نگاه به راه طی‌شده و خدمات صورت‌گرفته، در مسیر پیشرفت بیشتر شهر و تکمیل کارهای ناتمام همت عالی گذارد.

کد مطلب: 100677
 
Share/Save/Bookmark