میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۲
 
 
در کنفرانس بیروت صورت گرفت
فراخوان علمای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی
فراخوان علمای مقاومت علیه رژیم صهیونیستی
 

دومین کنفرانس بین‌المللی «اتحاد علمای مقاومت» که با انتشار پیام رهبر جمهوری اسلامی ایران در بیروت آغاز به کار کرد، شاهد هجمه سنگین سخنرانان اولیه به رژیم صهیونیستی به عنوان بزرگترین مشکل جهان اسلام بود.
دومین کنفرانس بین‌المللی «اتحاد علمای مقاومت» دیروز در بیروت آغاز به کار کرد و تا روز پنجشنبه ادامه دارد و با یک بیانیه پایانی به کار خود پایان خواهد داد. «شیخ ماهر حمود» رئیس اتحادیه بین‌المللی علمای مقاومت، با اشاره به موضوع «حتمی بودن زوال رژیم صهیونیستی» اعلام کرد که خود صهیونیست‌ها بیش از ما به این موضوع توجه می‌کنند و حتی برخی بیش از ما به آن اعتقاد دارند.
«محمد توفیق رمضان البوطی» نماینده وزیر اوقاف سوریه با قرائت پیام این وزیر سوری اعلام کرد که «امت اسلامی امروز بیدار شده و این امت، امت دیروز نیست. بیداری اسلامی خیلی از برنامه‌های دشمن را بر هم زده است... این مسئله سبب شده که قیمومیت بیگانگان را رد کنند». او با بیان اینکه «تصمیم گرفتند که سوریه را سرنگون کنند اما سوریه ایستاد و آنها بودند که سرنگون شدند»، افزود، همه باید به «حبل‌الله» المتین چنگ بزنیم همچنانکه خدای تعالی گفته که با هم منازعه نکنید که از بین می‌روید.
«صادق المهدی» سیاستمدار سودانی نیز در این اجلاس با اشاره به تقسیم منطقه در زمان توافق استعماری «سایکس پیکو» گفت بیانیه بالفور زمانی منتشر شد که برخی با آن مخالفت کردند و گفتند که یهودیت دیانت است نه قومیت که براساس آن کشوری تشکیل شود.
«عطاءالله حنا» نیز در پیامی تصویری که از قدس برای اجلاس علمای مقاومت ارسال کرد، گفت: علمای مقاومت در پایتخت مقاومت گرد هم آمده‌اند و از فلسطین دفاع می‌کنند. ما هیچ‌گاه از فلسطین و آرمان آن چشم‌پوشی نخواهند کرد هر چند که توطئه‌ها زیاد و شدید است. بیانیه بالفور، وعده‌ای به جنبش صهیونیسم بود تا کاری را مرتکب شود که شد و فلسطین را اشغال کرد. ما در سالروز این وعده شوم،‌ تأکید می‌کنیم که ما به فلسطین متعهدیم و آن را میراث، آرمان و ارزش خود میدانیم.
او با بیان اینکه بیانیه بالفور، وعده بالفور است نه وعده الهی، گفت که خدا خواستار آوارگی و تفرقه و دودستگی ما نیست... بنابراین اعلام می‌کنم که براساس ایمانی که به خدای تعالی داریم، و براساس ارزشهای انسانی و ایمانی و تمدنی خود تأکید می‌کنیم که از فلسطین حمایت می‌کنیم و در کنار قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی آن ایستاده‌ایم.
«انس عبدالنور» دبیرکل علمای مقاومت در اوگاندا، نیز در سخنرانی خود در روز نخست اجلاس از وضعیت جهان عرب به دلیل ائتلاف با نیروهای غربی جهت حفظ مناصب خود انتقاد کرد و گفت که امروز وضعیت به گونه‌ای شده که مسلمان مقابل مسلمان قرار گرفته و قتل و کشتار و آوارگی همه‌جای منطقه را فرا گرفته است. عبدالنور با بیان اینکه مسئله اول جهان اسلام، مسئله فلسطین است، آن را مسئله اول انسانیت و همزمان مسئله مسلمانان و مسیحیت دانست و گفت که قبول ظلم اشغالگری و تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی به فلسطین و ملت آن از جانب برخی سران عرب، مصیبت بزرگی برای منطقه است.
«عبدالغنی شمس الدین» عضو هیات علمای مسلمان در مالزی نیز با انتقاد از سیاست‌های استعماری غرب و سیاست‌های رژیم صهیونیستی گفت که تلاش برای انتشار اطلاعات درست و دقیق از قدس و مسجدالاقصی در شبکه‌های اجتماعی دفاع از حقوق امت در برابر اشغالگری اسرائیل است.
شمس‌الدین مانند دیگر سخنرانان اجلاس برحق بازگشت آوارگان فلسطین تأکید کرد و گفت که تلاش برای کمک به آوارگان به آنان کمک می‌کند تا حقوق خود را بازیابند. با تشریح راهبرد ۴ بخشی حماس در اجلاس علمای مقاومت؛ هنیه: رژیم صهیونیستی در صدسالگی نیست که حضور خود را جشن بگیرد «اسماعیل هنیه» در پیامی تصویری به اجلاس، با اشاره به زیبایی شعار اجلاس در صدمین سالروز صدور بیانیه بالفور برای اشغال فلسطین گفت: مسئله خودش گویاست؛ فلسطین از وعده بالفور تا وعده الهی. این کنفرانس مسئله فلسطین را دوباره به رأس توجهات مردم و سران امت اسلامی بازمی‌گرداند.
این اجلاس که در خاک لبنان و در بیروت، پایتخت مقاومت برگزار می‌شود، بار دیگر به همه دوستداران فلسطین یادآوری میکند که آرمان فلسطین مسئله اول جهان اسلام است. «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در این اجلاس اعلام کرد که آمریکا در وضعیتی نابسامان است و این وضعیت را در سوریه می‌توان دید. ما تأکید می‌کنیم که مایه افتخار ماست که در رأس محور مقاومت باشد چراکه مسئله فلسطین را زنده کرد و مسیر استعماری [غرب] در منطقه را منحرف کرد و جمهوری اسلامی ایران امام خمینی و امام خامنه‌ای مایه افتخار ماست که مقابل آمریکا و اسرائیل ایستاده و از حقوق ما دفاع می‌کند.

کد مطلب: 101676
 
Share/Save/Bookmark