میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۶
 
 
چهار دلار بهاي يک سیاه‌پوست در آمريکا

یک هیئت منصفه آمریکایی با در نظر گرفتن فقط چهار دلار خسارت به خانواده یک سیاه پوست که در منزل خود به دست پلیس کشته شده بود، به شدت باعث تحریک عواطف شد.
گرگوری هیل ۳۰ ساله در سال ۲۰۱۴ به دست یکی از دو مامور پلیسی که به دنبال تلفن یک همسایه برای مداخله در محل وارد شده بودند به ضرب سه گلوله کشته شده بود. همسایه گرگوری هیل از صدای موسیقی در گاراژ هیل شکایت کرده بود. او بر اثر اصابت سه گلوله یک مامور پلیس به نام کریستوفر نیومن از پشت در گاراژ کشته شده بود و این مامور اعلام کرده قبل از تیراندازی به طرف گرگوری هیل، او سلاح خود را در دست تکان می‌داد.
هفته گذشته هیئت قضات فدرال نتیجه گرفت مامور پلیس از قدرت خود سوءاستفاده نکرده است. دادگاه مقام مسئول وی کن ماسکارا، کلانتر سن‌لوسی را نیز به قصوری کوچک محکوم کرده بود.
بنابراین، قضات بابت خسارت برای خانواده این قربانی چهار دلار در نظر گرفتند: برای هر کودک یک دلار و یک دلار نیز برای هزینه تشییع جنازه این قربانی پدر سه فرزند. هیئت منصفه به موازات آن اعلام کرده بود کلانتر فقط به اندازه یک درصد مسئول مرگ هیل بوده است، و این مبلغ خسارت بعدا به چهار سنت کاهش یافت. قاضی مسئول محاکمه قرار است در نهایت این مبلغ نمادین را به صفر کاهش دهد.
کلانتر کن ماسکارا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد "ما از این که می‌بینیم این پرونده دشوار و اندوهبار به پایان رسیده است، خرسندیم". لازم به ذکر است گروه‌های حقوق بشری در اعتراض به سیاست‌های دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و جدا کردن والدین و فرزندان مهاجران از هم، در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.
به گفته دولت آمریکا، این مهاجران فاقد مدارک قانونی بوده و از مرزهای جنوبی وارد این کشور شده بودند.

کد مطلب: 104619
 
Share/Save/Bookmark