میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
تروریسم صهیونیستی – آمریکایی همچنان قربانی می‌گیرد
پنجمین سالگرد کشتار بی‌رحمانه ایزدی‌های عراق

کشورهای غربی مدعی حمایت از حقوق بشر در حالی در برابر جنایات گروه‌های تروریستی دست‌سازشان سکوت و حتی از آن حمایت کرده‌اند که «روز سیاه» عنوان روزی است که در آن کشتار‌های دسته‌جمعی داعش علیه ایزدی‌ها در شهرستان سنجار و روستا‌های اطراف آن رقم خورد.
آمریکا و شرکای آن ادعای مقابله با تروریسم را سر داده‌اند اما همواره از آن حمایت کرده‌اند که نتیجه آن را در کشتار مردم بی‌گناه عراق می‌توان مشاهده کرد. در پنجمین سالگرد جنایت‌های گروه وهابی - صهیونیستی داعش ضد ایزدی‌ها، مردم عراق کشتار دسته‌جمعی شهروندان ایزدی توسط داعش را از یاد نمی‌برند.
ایزدی‌ها خاطرات و درد و رنج پنج سال پیش خود را که مانند چنین روزی گروه تروریستی داعش جنایت‌ها و کشتار‌های دسته جمعی ضد آن‌ها در شهرستان سنجار و روستا‌های حومه آن مرتکب شد به یاد می‌آورند. ایزدی‌ها از مسئولان محلی و دولت عراق خواستند جنایتکاران را محاکمه و قصاص کنند. خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه در گزارشی از شهر دهوک عراق گزارش داد: «روز سیاه»؛ عنوان روزی است که در آن جنایت‌ها و کشتار‌های دسته جمعی گروه تروریستی داعش ضد ایزدی‌ها در شهرستان سنجار و روستا‌های ایزدی حومه این شهرستان رقم خورد. پنج سال از این جنایت‌ها می‌گذرد، اما آثار این جنایت‌ها همچنان در زندگی ایزدی‌ها باقی و ماندگار است به طوری که در هر خانواده ایزدی یک کشته یا یک مفقود الاثر وجود دارد.
یکی از دختران نوجوان ایزدی در مصاحبه با خبرنگار العراقیه گفت: «زمانی که مرا به اسارت بردند تنها ۹ سال سن داشتم. بیش از سه سال در اسارت تروریست‌ها بودم. آن‌ها یک ذره رحم در دل‌هایشان نیست و به کوچک و بزرگ رحم نمی‌کنند. تروریست‌ها به من تجاوز کردند». یکی دیگر از دختران نوجوان ایزدی نیز گفت: «تروریست‌ها مردان ما را کشتند. پدران و عموهایمان را به قتل رساندند و به خواهران، زنان و مادران ما تجاوز و ما را بیچاره کردند. تروریست‌ها به ما تجاوز می‌کردند و ما را کتک می‌زدند».
تصاویر قربانیان ایزدی، همه مناطق مسکونی این طایفه را پر کرده است. شرایط دردناک و تاسف باری در این مناطق وجود دارد. خانواده‌های ایزدی حزن و اندوه زیادی دارند و یاد و خاطره عزیزانی که از دست دادند آن‌ها را رنج می‌دهد. بسیاری از آن‌ها امیدوارند اعضای خانواده هایشان که مفقود شده‌اند دوباره بازگردند؛ زیرا تعداد زیادی مفقود شده و در طول این سال‌ها همچنان مفقود الاثر باقی مانده‌اند. بسیاری نیز منتظر محاکمه تروریست‌هایی هستند که دستان آن‌ها آغشته به خون بی‌گناهان ایزدی است. جنایت‌هایی همچون کشتار و کوچ اجباری و آواره کردن‌ها و دفن افراد بی‌گناه در گورستان‌های دسته جمعی و مفقود الاثر کردن‌های اشخاص و به اسارت در آوردن زنان ایزدی و غیره، جنایت‌هایی است که بیانگر میزان وحشیگری گروه تروریستی داعش است.
در همین حال رئیس جمهور عراق جنایتهای گروه وهابی- صهیونیستی داعش علیه ایزدی ها را بسیار دردناک و تاسف بار توصیف کرد. برهم صالح با صدور بیانیه ای به مناسبت پنجمین سالگرد جنایت کشتار طایفه ایزدی ها به دست گروه تروریستی داعش گفت: جنایتهایی که گروه تروریستی داعش ضد ایزدی ها مرتکب شد بسیار دردناک و بیانگر افکار جنایتکارانه و تکفیری ترویستها و عقاید شوم آنها در ریختن خون مردم است. لازم به ذکر است در ادامه رویکرد مبارزه با تروریسم، ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق در اطراف بغداد ضربات دردناکی به تروریستها وارد کردند. مراحل اول و دوم عملیات معروف به اراده النصر (اراده پیروزی) به ایجاد کمربند امنیتی در اطراف بغداد پایتخت عراق و ثبات و امنیت چشمگیر در این مناطق منجر شده است .عملیات اراده پیروزی هسته های خفته و بقایای تروریستهای داعش را از بین برده و و به بازداشت ده ها تروریست و افراد تحت تعقیب منجر شده است . سرتیپ یحیی رسول سخنگوی عملیات مشترک بغداد گفت: «امروز پیام بزرگی به تروریستها ارسال شده است مبنی براینکه یگانهای ارتش و نیروهای مشترک عراقی توان نظامی بسیار زیادی دارند و می توانند وارد هر منطقه ای که بخواهند شوند تا تروریستهای باقیمانده و هسته های خفته آنان را دستگیر کنند.

کد مطلب: 110216
 
Share/Save/Bookmark