میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
 
 
عربستان وحشت‌زده در درون شکست‌ خورده در بیرون

عربستان این روزها هم در درون با بحران و ناامنی مواجه است و هم در عرصه یمن با شکست‌های سنگینی مواجه شده است که حکایت از ناتوانی این کشور و البته اربابان غربی آن برای مدیرت تحولات منطقه است.
در حوزه داخلی عربستان منابع امنیتی عربستان از حمله سه «تروریست» به یک مرکز امنیتی در شهر «بریده» واقع در مرکز عربستان خبر دادند. سخنگوی وزارت کشور عربستان یکشنبه شب طی اعلام کرد که در حمله مسلحانه سه «تروریست» به یک مرکز امنیتی در شهر «بریده» استان قصیم واقع در مرکز عربستان، یک نیروی امنیتی این کشور کشته شد.
اما در یمن در حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به جنوب شرق تعز، ۱۰ نفر کشته و زخمی شدند. در واکنش به این حملات منابع نظامی یمن از کشته شدن بیش از ۳۵ نفر از شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی در حمله موشکی یمن به ساحل غربی این کشور خبر دادند. نیروهای یمنی یک فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد را به سمت منطقه «الجاج» در ساحل غربی شلیک کردند.
موشک‌ کوتاه‌بُرد بدر ۱ همزمان با چهارمین سالروز حمله نظامی ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان سعودی رونمایی شد و طی این هفته ارتش یمن موفق شد این موشک‌ها را از سکوهای زیرزمینی با موفقیت شلیک کند. شهید «صالح الصمّاد»، رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن امسال را سال «موشک‌باران عربستان سعودی» نام‌گذاری کرده بود. یگان پهپادی موشکی ارتش یمن و انصارالله پس از رصد و شناسایی سامانه ارتباطی و سیستم مخابراتی ائتلاف سعودی در ساحل غربی، آن را هدف قرار دادند.

کد مطلب: 105113
 
Share/Save/Bookmark