میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰
 
 
روحانی:
دولت آمریکا اشتباهات دولت آن دیوانه را جبران کند
دولت آمریکا اشتباهات دولت آن دیوانه را جبران کند
 

رئیس جمهور گفت: ما فکر نمی‌کردیم دیوانه‌ای در آمریکا سر کار بیاید که جنگی بی‌نظیر را علیه ایران آغاز کند؛ امیدواریم دولت فعلی آمریکا اشتباهات دولت قبل را جبران کند و دولت آمریکا تسلیم قانون شود.
آیین بهره‌برداری از طرح‌های وزارت صمت روز (پنج‌شنبه ۳۰بهمن) با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.
در این مراسم بهره برداری از چهار طرح صنعتی و معدنی در استان‌های هرمزگان، کرمان و مازندران به ارزش هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان باحضور ویدئوکنفرانسی رییس‌جمهوری انجام شد.
در این مراسم اسکله شماره ۵ بندر منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان جنوب، فاز نخست مجتمع گندله سازی مادکوش بندرعباس در استان هرمزگان، واحد گندله‌سازی شماره یک گهر زمین سیرجان (پروژه پنج میلیون تنی گندله‌سازی) در استان کرمان و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی «روماک گستر پارس» جویبار در استان مازندران افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.
جمع سرمایه‌گذاری انجام شده در این چهار طرح هشت هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان (ارزی و ریالی) است که زمینه اشتغال یک‌هزار و ۳۶۰ نفر را فراهم خواهد کرد.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در آیین بهره‌برداری از طرح‌‌های ملی وزارت صمت که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: امروز ۷.۵ میلیون تن تولید گندله آهن را افتتاح کردیم که این نشان دهنده زنده بودن، فعال بودن و جهش تولید در کشور است.
وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در هیچ شرایطی از پا نایستاده است، افزود: البته که مردم در سختی، رنج و مشکلات هستند ولی ما چیزهای دیگری می‌خواستیم. ما فکر نمی‌کردیم در آمریکا یک دیوانه سر کار بیاید و جنگ بی نظیر تاریخی را علیه ملت ما راه‌انداخت. مردم آمریکا و دولت فعلی آمریکا هم فهمیده او اشتباه می‌کرده است.
رئیس جمهور با اشاره به کارشکنی دشمنان در صادرات نفتی گفت: دشمن همه فشار را آورد که فروش نفت ما را متوقف کند. ما کشور را بدون نفت اداره کردیم و بودجه را بدون نفت بستیم.
روحانی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم به آمریکا بگوییم که در برابر فشار ما غیرقانونی عمل کند آنچه ما می خواهیم اجرای پیمان‌ بین المللی است. بنابراین امیدواریم که به قانون برگردند و ما بتوانیم در شرایط بهتری مراودات و تعاملات خودمان را مخصوصا در بخش تجاری انجام دهیم.
رئیس جمهور عنوان کرد:‌ در چهار طرحی که افتتاح کردیم از یک طرف مردم در بخش صنایع معدنی فعال هستند و دو طرح ما مربوط به فولاد بود و یک بخش ما مربوط می‌شد به پایانه صادراتی که در آن آلومینیوم را به جنوب صادر می‌کنیم و در مرز سه استان هرمزگان بوشهر و فارس امروز یک طرح بزرگ افتتاح شد و امیدواریم که دنبال شود تا مرکز صادرات مهمی در منطقه استراتژیک پارسیان برای کشور ما باشد. همچنین در شمال شاهد افتتاح پایانه خوبی برای صادارت مرکبات و محصولات بودیم.
وی گفت:‌ با توجه به امکاناتی که در این پایانه‌ها تعبیه شده محصول کشاورزان ما در این پایانه ها از بین نمی‌رود و به سرعت صادر می‌شود. حالا می توان هم محلی خوبی برای ذخیره برای داخل باشد و هم می‌تواند عمدتا گذرگاهی برای صادرات محصولات کشاورزی ما باشد.

کد مطلب: 117219
 
Share/Save/Bookmark