میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
معاون وزیرتعاون،کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد
٢٠ میلیون یورو سفارش صنعت پوشاک با برند خارجی و نشان ساخت ایران

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ٢٠ میلیون یورو سفارش صنعت پوشاک با برند خارجی و نشان ساخت ایران خبر داد و گفت: شرکت «روناک جین» یک میلون یورو قرارداد برای تولید پوشاک با یک شرکت ترکیه‌ای منعقد کرده است.
به گزارش ایرنا، عیسی منصوری در بازدید از آغاز به کار خط تولید جین در شرکت "روناک جین" واقع در منطقه باقرآباد افزود: بزودی این میزان به ٨٠ میلیون یورو ارتقا می‌یابد.
وی گفت: برای قرارداد جدید در حوزه تکاپو ٣٠٠ نفر اشتغالزایی علاوه بر ٣٣٠ نفری که هم‌اکنون در این کارخانه کار می‌کنند اضافه می‌شود. منصوری اظهار داشت: مهمترین مشکل برای صادرات اتصال به بازارهای جهانی است که در طرح تکاپو این مهم تسهیل می‌شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اجرای طرح تکاپو در رسته پوشاک دو سوم به اشتغال کنونی و به همین میزان به تولید پوشاک در کشور می‌افزاید.
وی گفت: تمام تلاش‌ها و برنامه ریزی‌های انجام شده در طرح تکاپو دارد به نتیجه مطلوب می‌رسد و در قرارداد اولیه این کارخانه تولید ٥٠ هزار پوشاک (شلوار جین و کتان و کت کتانی) با برند خارجی منعقد شده است.
منصوری افزود: سه هفته آینده شرکتهای بین‌المللی با وزارتخانه‌های تعاون، رفاه و کار اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت و بانک توسعه تعاون نشست مشترکی خواهند داشت تا زمینه گسترش این نوع فعالیت‌ها را بررسی کنند که منجر به عقد قراردادهای جدید می‌شود.
به گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این کار از شش ماه قبل شروع شده است و شرکت‌هایی در زمینه تولید پوشاک در مناطق مختلف کشور از جمله شهرهای مشهد، اصفهان و زنجان تحت همین عنوان قرارداد برای تولید با برندهای خارجی بسته‌اند.
منصوری بازدید از این خط تولید را قوت قلبی برای طرف‌های خارجی و داخلی دانست و گفت: یک سری گلوگاه داریم که این جریان باعث تسهیل آنها می‌شود. گلوگاه قانون و مقررات با اجرای طرح تکاپو تسهیل می‌شود.
وی تاکید کرد با اجرای این طرح نیروی کار آموزش کسب خواهند کرد و در حال راه اندازی مرکز پوشاک در دانشگاه امیر کبیر و تعامل با بخش خصوصی هستیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم به تدریج موانع را رفع کنیم و اتصال شرکت‌های داخلی و خارجی را تسهیل کنیم، افزود: چند حوزه نظیر مهارت نیازمند کمک‌های فنی هستند و ما کمک بلا عوض به انها می‌دهیم. همچنین نیروی کاری که استخدام می‌شود مشمول مشوق‌های بیمه‌ای خواهند شد.

کد مطلب: 101117
 
Share/Save/Bookmark