میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲
 
 
احمد فاروق موسی:
مالزی از قوی ترین حامیان مردم فلسطین در دنیا است
دکتر احمد فاروق موسی رئیس جبهه رنسانس اسلامی مالزی در کنفرانس مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی گفت:این مشکل که برخی کشورهای عرب روابط خود را با رژیم صهیونیستی و به اصطلاح عادی سازی روابط را شروع کرده اند به طور مستقیم با نقش عربستان سعودی در منطقه هدایت می شود. من معتقدم عربستان سعودی نفوذ زیادی در میان کشورهای اسلامی دارد.
وی ادامه داد: در قضیه انتقال پایتخت از "تل آویو" به "اورشلیم" اگر حمایت عربستان سعودی نبود این کار میسر نمی شد و رژیم اسراییل به اهداف خود نمی رسید؛ اسراییل آنقدر جرات نداشت که انتقال پایتخت به اورشلیم را انجام دهد.
ایشان خاطر نشان کرد: عامل دیگری که موجب نزدیک شدن سعودی ها به اسراییلی ها شده ترس عربستان از قدرت ایران است و انقلاب اسلامی ایران این رعب را به جان عربستان انداخته است که این رژیم می خواهد روابطش را با غرب و اسراییل در مقابله با ایران تقویت کند و خود را هم در برابر ایران و هم در مقابل برادران مسلمان در غرب قوی تر کند.
تردیدی نیست که به این دلیل عربستان سعودی می خواهد دیگر کشورها هم به این پیمان بپیوندند و در این میان کشور مالزی خیلی خوب عمل کرده است و برخلاف بسیاری از کشورها وارد این جریان و دستورکار عربستان نشده است. چون درصد بالایی از مردم مالزی مسلمان اند و از مخالفان عمده و سرسخت رژیم صهیونیستی هستند.شاید بتوان گفت مالزی از قوی ترین حامیان مردم فلسطین در دنیا است.
ایشان در پایان گفت: همانطور که دنیا برای برانداختن رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی تلاش کرد برای مقابله با اسراییل نیز باید چنین عمل کند. برای همین است که ما باید این رژیم جعلی را تحریم و بایکوت کنیم و قطع رابطه با این رژیم را در پیش بگیریم.


کد مطلب: 117229
 
Share/Save/Bookmark